„Wygraj życie dzięki marzeniom”

W poniedziałek, 19 września odwiedzili nas w szkole fantastyczni goście-działacze
Fundacji Akademii Integracji – niepełnosprawni koszykarka i koszykarze. Wszyscy sympatyczni, pogodni, otwarci, pełni zapału i z ogromnym zaangażowaniem  niosący  tytułowe przesłanie spotkania. Sportowcy przeprowadzili  wspaniałą  „lekcję”  jak siła woli i hart ducha, determinacja i nie poddawanie się umożliwia przezwyciężenie nawet największych przeciwności losu i jak łatwo szerzyć dobro. Opowiedzieli nam jak zdarzenia losowe zmieniły ich życie. Jak teraz – żyją pełnią życia, realizują się w życiu rodzinnym, zawodowym a przede wszystkim spełniają swoją wielką  pasję jaką jest sport .  Nie zabraniali „szaleństw młodości” , ale przestrzegli by jedno nieodpowiedzialne lub niefortunne zdarzenie nie zmieniło całego naszego życia.

W trakcie pokazu gry w koszykówkę zadziwili wszystkich swoją sprawnością i wysokim poziomem umiejętności. Wszyscy bardzo żywiołowo reagowali przy każdym zdobytym w  rozgrywkach punkcie. Uczniowie również mogli  spróbować swoich sił grając w  „kosza”   oraz  w wyścigach na wózkach. Spotkanie pozostawiło mnóstwo wrażeń i radości a co najważniejsze  nasi goście uzmysłowili nam, że niepełnosprawność  to ograniczenia funkcjonujące tak naprawdę tylko w głowie. To między innymi oni są przykładem, że człowiek jeśli chce, jest w stanie pokonać wszelkie bariery, czy jest w pełni, czy nie w pełni sprawny.