Z wizytą w Dolinie Skrzatów – kl. III a i III c

W poniedziałek – 12 września uczniowie klasy III a i III c wraz z  p. A. Tomczak i p. A Ewert wybrali się do Florentynowa pod Parzęczewem do Doliny Skrzatów.
Po skrzacim parku oprowadzali nas Skrzacio ( nie mylić z krasnoludkiem) i Wiedźma (od wiedzy). W tym magicznym miejscu zobaczyliśmy ziemiankę, grotę i tajemnicze przejścia, a pomiędzy nimi skrzacie domki. Wszystko wykonane z naturalnych budulców: drewna, kamieni, gipsu, mchu i kawałków kory. Spotkaliśmy też mieszkańców tych domków, piętnastocentymetrowe skrzaty, które okazuje się mają swoją filozofię, historię i kulturę. Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy wielu opowieści, poznaliśmy charakterystykę i pochodzenie skrzatów, zobaczyliśmy jak żyją te mityczne postaci słowiańskich bajek. Potem wzięliśmy udział w warsztatach pod okiem Wiedźmy, która nauczyła nas jak zrobić swoją motankę (szmacianą lalkę spełniającą życzenia).
Na zakończenie było ognisko z pysznymi kiełbaskami. Oj, smakowało nam! Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, bo przecież było ciekawie, a pogoda i humory nam dopisały. Od tej pory wielu z nas spacerując po lesie będzie baczniej rozglądać się wokół, a nuż ujrzy małego znajomka?