Wizyta IIIa i IIIc w piekarni „Piotruś”

19 września 2016 r. uczniowie klasy III a i III c wraz z wychowawcami – p. A. Ewert i p. A. Tomczak udali się do piekarni „Piotruś” w Ozorkowie. Podczas tej wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Zwiedziliśmy pomieszczenia piekarni, mogliśmy obserwować pracę urządzeń służących do wyrobu chleba, jak również zobaczyć piec, w którym wypieka się pieczywo. Nieoczekiwanym etapem naszej wycieczki była możliwość samodzielnego wykonania swojego pieczywa. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, wyrabiali ciasto i formowali różne kształty. Po upieczeniu gotowe wypieki mogliśmy zabrać ze sobą.

Na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani pysznymi zapiekankami, które są  wypiekane w tutejszej piekarni.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni za możliwość zorganizowania wycieczki, za życzliwe przyjęcie i zapoznanie z tajnikami wypieku chleba.