Daily Archives: 15/06/2023

Z WIZYTĄ W PAŁACU PREZYDENCKIM

Lekcja wychowania obywatelskiego dla uczniów klas ósmych.
Dzięki pomocy Pana posła Marka Matuszewskiego uczniowie zwiedzili gmach Sejmu RP. Co prawda samych obrad izby poselskiej nie widzieli, ale i tak byli pod dużym wrażeniem samej sali sejmowej. Wielu z nich oczami wyobraźni widziało już siebie za kilka lat w fotelach poselskich. Utwierdził uczniów w tym przekonaniu Pan Łukasz Rzepecki, który towarzyszył ósmoklasistom podczas zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. W rozmowie z uczniami przypomniał, że jest absolwentem naszej szkoły. Był najmłodszym posłem w historii Sejmu RP, obecnie zaś piastuje stanowisko doradcy Prezydenta RP. Przemawiając do młodzieży zapewnił, że odwaga życiowa, ciężka praca, pokora i trochę szczęścia to przepis na spełnienie marzeń… zarówno prywatnych jak i zawodowych.

CHEMIA I FIZYKA W OBIEKTYWIE – WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu „Chemia i fizyka w obiektywie”
W każdej z trzech kategorii przyznano l i ll miejsce.

Fotografia doświadczenia:

I miejsce – Wiktoria Ścibiorska kl. 8b „W świetle UV”
II miejsce – Jakub Radke kl.8b „Mentos i Coca Cola”

Fotografia zjawiska fizycznego:

I miejsce – Amelia Nowakowska kl.8a ” Falujące kaczki”
ll miejsce – Antoni Antczak kl.8b „Cień i tęcza”

Z ekologią w tle:

I miejsce – Zuzanna Pietruszewska kl.8b „Magiczne odbicia – iryzacja”
Il miejsce – Amelia Kubiak kl. 8d „Kolory segregacji”

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za wszystkie nadesłane prace. Podziwiajcie pomysły i realizację. Katarzyna Tarczyńska