![]()
OTO WYNIKI MISTRZOSTW
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 4
drużyna w składzie: Michał Janiak, Tomasz Wójcik, Dawid Świątkiewicz, Bartosz Katarzyński, Krystian Gończar, Łukasz Czajkowski
opiekun: p. Marek Szabela
![]()
drużyna w składzie: Michał Janiak, Tomasz Wójcik, Dawid Świątkiewicz, Bartosz Katarzyński, Krystian Gończar, Łukasz Czajkowski
opiekun: p. Marek Szabela
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Marka Szabeli zajęli II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Naszą szkołę na Mistrzostwach reprezentowali: Michał Janiak, Tomasz Wójcik, Dawid Świątkiewicz, Bartosz Katarzyński, Krystian Gończar, Łukasz Czajkowski
Całej drużynie serdecznie gratulujemy
Dzięki Wam mogliśmy być sponsorami nagród i poczęstunków dla naszych dzieci jak do tej pory w dwóch konkursach, a będzie ich znacznie więcej w okresie wiosennym.
Zakupiliśmy również koszuli dla zespołu muzycznego INDICATO, który prowadzi p. Monika Kryszkiewicz oraz dyplomy pasowania na ucznia dla dzieci klas I
Finansujemy również:
Nasz budżet jest bardzo skromny, ale staramy się wspierać nasze dzieciaki i uatrakcyjniać im życie szkolne.
Rodzice pamiętajcie, że musimy wspierać działalność statutową szkoły i jest to oparte między innymi na środkach gromadzonych przez Radę Rodziców. Głównym „sponsorem” tej działalności jesteście Państwo Wy – rodzice każdego ucznia naszej szkoły.
Serdecznie prosimy o wsparcie. TO TYLKO 20 zł W OKRESIE CAŁEGO ROKU.
Pamiętajcie, że każda złotówka wpłacana przez każdego Rodzica w naszej szkole wspiera edukację i lepszy rozwój jego dziecka
Z serdecznymi pozdrowieniami
Rada Rodziców SP4
11.05.2013 r. odbył się XI Wojewódzki Rajd Wiosenny. Wzięło w nim udział wielu uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. I choć pogoda była okropna wszyscy świetnie się bawili i dotarli do mety cali i … zdrowo przemoczeni :).
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
11 maja 2013 r. w sobotę odbył się XI Wojewódzki Rajd Zielony 2013 zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.
W rajdzie wzięli też udział uczniowie i nauczycielki z klas młodszych naszej szkoły:
Pomimo niezbyt sprzyjającej aury – padał deszcz, pokonaliśmy trasę pieszą i dotarliśmy zadowoleni na metę. Tam czekał na nas ciepły poczęstunek oraz upominki – piłki do siatkówki. Mamy nadzieję , że i w przyszłym roku spotkamy się na szlaku.
p. Anna Ewert
W ramach Ogólnopolskiego projektu „Zaadoptuj rzekę” uczniowie SP4 wybrali się 11.05.2013 r. nad rzekę Bzurę. Sprzątali jej brzegi i choć pogoda nie dopisała spisali się dzielnie.
Opis projektu i fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły kierowani przez p. Jacka Kędzierskiego wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę. Opiekunami byli: p. Jacek Kędzierski, p. Marta Repeć, p. Anna Kacprzak i p. Beata Witczak
Program ten zachęca Polaków do opieki nad rzekami i pomaga odkrywać dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i społeczne polskich rzek.
Program trwa już od 2005 r. i dzięki zaangażowaniu ponad 80 000 osób ponad 900 fragmentów rzek, potoków, jezior, stawów znalazło swoich społecznych opiekunów.
W tym roku dzieciaki z SP4 postanowiły „zaadoptować” ozorkowską rzekę Bzurę. W ramach programu odbyło się sprzątanie brzegów rzeki. Zebraliśmy kilkanaście worów śmieci – NIESTETY !!!.
Bardzo przykro nam stwierdzić, że wciąż nie szanujemy otaczającej nasz przyrody, niszczymy i zaśmiecamy naszą rzekę.
Mamy nadzieję, że taka akcja uświadomi wszystkim mieszkańcom Ozorkowa,
że tylko od nas samych zależy czy będziemy żyli w czystym i zdrowym środowisku.
więcje o programie na – www.zaadoptujrzeke.pl
Realizacja programu Zaadoptuj rzekę rozpoczęła się w 2005 r.
Jedną z grup uczestniczących w zajęciach muzykoterapii tworzą uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy I c.
Muzykoterapia to forma terapii przez kontakt z muzyką, ale również połączenie jej z plastyką, gimnastyką, tańcem, dramą.
Uczniowie na zajęciach aktywnie słuchają muzyki, grają na instrumentach perkusyjnych, wykonują ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, śpiewają, malują i tworzą pod wpływem muzyki, wykonują ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizują na instrumentach, tanecznie oraz wokalnie.
Zajęcia umożliwiają wyciszenie, ale i witalne pobudzenie, odreagowanie stresu, łatwiejsze odnajdywanie się w kontaktach międzyludzkich i społeczeństwie oraz szeroko uwrażliwiają.
prowadzący
p. Katarzyna Czajkowska
29 kwietnie odbyły się w naszej szkole miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział włodarze miasta, radni, przedstawiciele placówek oświatowych i wielu innych gości.
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
Ułatwienia dostępu