Daily Archives: 09/04/2024

BEZPIECZNIE W SIECI

Uczniowie klasy IV c uczestniczyli w zajęciach propagujących bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu.
Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i ochrony młodych użytkowników sieci. Czwartoklasiści bardzo chętnie brali udział w dyskusji, wykazali się dużą wiedzą realizując kolejne zadania.
Spotkanie poprowadziła pani 1Anna Dobrysiak – pracownik zgierskiego Sanepidu. Dziękujemy!

TADEUSZ KOŚCIUSZKO – NASZ PATRON

Jak co roku, 4 kwietnia jest dla całej społeczności naszej szkoły Dniem Patrona Szkoły.
Głównym bohaterem dnia jest Tadeusz Kościuszko – jeden z najbardziej znanych i cenionych Polaków. Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, której celem była walka o istnienie Polski na mapach Europy i jej suwerenność.
Na pamiątkę wielkiego zwycięstwa Polaków z Rosją w bitwie pod Racławicami  – 4 kwietnia 1794r. składamy kwiaty pod tablicą pamiątkową  w szkole. Tym razem uczestniczyliśmy w lekcji powtórzeniowej dotyczącej życia i działalności naszego Patrona. Informacje przypomniał nam sam duch Tadeusza Kościuszki, który udzielał wywiadu uczniom klasy 6a. Zarówno uczniowie tej klasy, jak i  zasiadający na widowni opanowali wiedzę śpiewająco, za co otrzymali słodkie nagrody. Nasz bohater słynie z ponadczasowych wypowiedzi, jedną z nich jest tegoroczne motto święta szkoły: „Tylko wierność ludziom, czyni z nas człowieka”.