Daily Archives: 21/04/2021

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Podejmowanych jest szereg akcji i działań o charakterze proekologicznym. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło Przywróć naszą Ziemię” W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro.
Szczególnie w tym dniu promujemy zachowania  ekologiczne oraz  uświadamiamy o problemach klimatycznych na Ziemi.
Uczniowie klas VII podczas zajęć chemii dyskutowali na temat  problemu „Zanieczyszczenia powietrza” w czterech obszarach :
– smog,
– dziura ozonowa ,
– efekt cieplarniany ,
– kwaśne deszcze.
Powstało  wiele ciekawych prac!! Uczniowie zwracają szczególną uwagę na przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania niekorzystnym dla nas zjawiskom. Dowiecie się także co możemy zrobić by zadbać o naszą ziemską atmosferę i przyszłe życie na Ziemi.  Zapraszamy do obejrzenia i działania dla  wspólnego dobra.
Bądź eko !! –  wyznaczaj  nowe trendy !!

Dziura ozonowa – autor Jakub Krajewski – klasa 7a

Smog– autor: Anna Prorok – klasa 7a

Smog autor: Hanna Serwach, Kornelia Świątczak – klasa 7b

Efekt cieplarniany– autor: Marysia Miksa, Patrycja Kubiak, Martyna Jagodzińska, – klasa 7b