„Zielona scena” – uroczyście otwarta

21 września odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie szkolnego ogródka dydaktycznego „Zielona scena”.

W tej niecodziennej uroczystości, oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników  naszej szkoły, wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 5 i SP nr 4.

Wszyscy spotkali się na terenie nowo powstałego ogródka. Niestety zmienna aura nie pozwoliła na świętowanie pod gołym niebem, dlatego po przecięciu wstęgi i wysłuchaniu kilku słów o ogródku wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli część artystyczną.

Przygotowali ją uczniowie klasy II a, III c i III a pod opieką p. Anny Ewert, p. A. Kwiatkowskiej i p. K. Pawlak-Dropińskiej. Były piosenki, wiersze o ogródku i taniec Zumba – Chokolate. Wszyscy dobrze się bawili, a młodzi artyści – ekolodzy z entuzjazmem prezentowali swoje umiejętności.

Powstały ogródek sprawił, że teren wokół szkoły stał się ładniejszy i ciekawszy.

Założeniem programu opartego na dydaktycznym ogródku jest kształtowanie pojęć przyrodniczych na podstawie bezpośrednich obserwacji i doświadczeń oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w celu aktywnego działania na rzecz przyrody i jej ochrony. Mamy więc nadzieję, że ogródek  będzie  żywą pracownią, w której uczniowie będą prowadzić ciekawe badania i  eksperymenty.

Wszystkim miłośnikom przyrody życzymy miłych wrażeń i czekamy na interesujące relacje!

Projekt powstał dzięki dotacjom Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu na zadanie z dziedziny edukacja ekologiczna pn. „Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach”.

Więcej o ogródku dydaktycznym „Zielona scena” przeczytasz T U T A J