Szkolnw koło PCK

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest,

nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Koło PCK w naszej szkole istnieje od 2008 roku. Wolontariuszami Koła są uczniowie klas IV-VI.

Celem działań szkolnego Koła PCK jest uwrażliwienie uczniów na krzywdę i potrzeby drugiego człowieka, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i zdrowy tryb życia.

Nasze działania opierają się na:

• promowaniu zdrowego stylu życia;
  • wpajaniu zasad higieny osobistej i otoczenia;
  • kształtowaniu humanitarnych postaw wśród uczniów, gotowości niesienia pomocy innym;
  • wdrażaniu podstawowych elementów z zakresu udzielania pierwszej pomocy;
  • kształtowaniu nawyków przestrzegania zasad bezpieczeństwa w: drodze, szkole, domu, sieci.

„Wielu małych ludzi w wielu małych miejscowościach robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata.”

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do szkolnego Koła PCK

Opiekunowie: