Rajd II c

29 września 2012 r. Instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego Hufca w Ozorkowie zorganizowali  IX Rajd „Szlakiem wrześniowych bohaterów”. W rajdzie udział wzięli uczniowie ozorkowskich szkół oraz sympatycy harcerstwa.
Klasa – II c pod opieką p.A. Ewert i p. A. Wymysłowskiej przeszła trasę ok. 7 km  (Ozorków Gimnazjum – Kowalewice – ulica Wiejska – Gimnazjum).
Wszystkie grupy otrzymały koperty z zadaniami przybliżającymi historię harcerstwa w Ozorkowie.  Przed Pomnikiem  ku czci pomordowanych Polaków w Kowalewicach dzieci zapaliły znicz.  Na metę dotarły  na czas.  Tam czekał ciepły posiłek i nagrody, które zostały wręczone przedstawicielom grup podczas uroczystego apelu. Uczniowie klasy II c bawili się świetnie i zgodnie stwierdzili, że za rok również wezmą udział w harcerskim rajdzie. A więc do zobaczenia na starcie!