Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Łęczycy

Przez cały miesiąc marzec, w naszej szkole trwała akcja pomocy psom ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Uczniowie przynosili karmę dla psów, koce oraz miski. Organizatorkami akcji były opiekunki koła ekologicznego dla klas młodszych: p. Anna Ewert i p. Anna Kwiatkowska.
30 kwietnia 2014r. uczniowie, którzy najbardziej zaangażowali się w zbiórkę karmy, w nagrodę za udział w tej akcji pojechali do schroniska. Tam przekazali wszystkie zebrane dary: miski, koce i przede wszystkim karmę suchą i w puszkach.
Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam też wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wszystkie zwierzęta, a niektóre z nich mogliśmy nawet  pogłaskać.
Pracownicy schroniska bardzo serdecznie podziękowali za otrzymane dary, dzięki którym podopieczni schroniska będą mieć zapewniony posiłek w okresie wiosennym.
Akcja ta doszła do skutku dzięki Waszej wrażliwości, dlatego wszystkim, którzy  przyczynili się do realizacji celów akcji serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

p. Anna Ewert