XIV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”. Organizatorami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert, p. Marta Repeć i p. Sława Tuszyńska.

W turnieju wzięły udział drużyny złożone z uczniów klas II i III Szkół Podstawowych z Ozorkowa.

Podczas turnieju zawodnicy wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Odpowiadali na pytania przyrodnicze, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rozpoznawali odgłosy urządzeń elektrycznych. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją szybkość, celność i dokładność podczas konkurencji sportowych. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność rozwiązywała zagadki, odpowiadała na pytania i uczyła się piosenki o ekologii.

Walka była bardzo wyrównana, a wynik zaskakujący:

I miejsce ex aequo wywalczyły drużyny z SP nr 4 i SP nr 5 z Ozorkowa – po 48 pkt,
II miejsce – SP nr 2 z Ozorkowa – 47 pkt.

Zawodnicy turnieju otrzymali ciekawe  nagrody –  książki przyrodnicze, a widzowie oglądający zmagania drużyn wiele się nauczyli i utrwalili swoją wiedzę na temat ekologii. Było wiele emocji i dobrej zabawy, a miłośników przyrody już teraz  zapraszamy na przyszły rok. Do zobaczenia !!!