Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy

piesJak co roku, w naszej szkole w miesiącach styczniu i lutym trwała akcja zbiórki karmy dla psów z łęczyckiego schroniska. 8 marca zebraną karmę dostarczyliśmy, potrzebującym naszego wsparcia, podopiecznym tego schroniska.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I – III, którzy aktywnie brali udział w naszej akcji. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem schroniska. Najbardziej podobały się nam małe szczeniaki, które niestety  zostały porzucone przez swoich właścicieli. Losy większości psów przebywających w schronisku są tragiczne i godne współczucia.
Karma, którą zawieźliśmy sprawi, że nie będą chociaż głodne, ale psy potrzebują nie tylko karmy, ale i koce, kołdry, a nawet miski. Mamy nadzieję, że naszym dobrym gestem chociaż w małym stopniu przyczyniliśmy się do poprawy losu tych bezpańskich zwierząt.

Wy również możecie wesprzeć schronisko!  Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową łęczyckiego schroniska i udziału w podobnych takich akcjach w przyszłości.