Warsztaty dla Rodziców!

„Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie”

„W całym kraju 22,3 proc. naszych dzieci ma już nadwagę”

„Mamy stale narastającą otyłość u dzieci. Jesteśmy jednym z czołowych krajów, w których otyłość narasta”

Takie komunikaty płynęły ze strony specjalistów podczas konferencji dla dziennikarzy „Choroba otyłościowa 2022”.

I ciężko się z tym pogodzić.

Wg ekspertów to, niestety, częste: „Rodzice są za to odpowiedzialni, bo to oni generują atmosferę wokół jedzenia, powodują zaburzenia łaknienia i utrwalają złe nawyki. Ale warto zaznaczyć, że ich nikt też nie nauczył zasad dobrego żywienia. I to się powiela”.

Zapraszamy zatem:
  • rodziców, dziadków, opiekunów dzieci, które już borykają się z problemem nadwagi
    i otyłości,
  • ale również rodziców, dziadków, opiekunów, którzy chcą wiedzieć, jak ustrzec dzieci przed tym problemem
na trzy godziny merytorycznych i praktycznych warsztatów, prowadzonych przez Annę Wesołowską – lekarza rodzinnego oraz Małgorzatę Wasiak – dietetyka i edukatora żywieniowego, podczas których dowiecie się między innymi o tym:
  • kiedy mówimy o nadwadze, a kiedy o otyłości u dzieci
  • jakie konsekwencje zdrowotne wynikają z nadmiernej masy ciała u dzieci
  • jakie choroby dziecka lub przyjmowane przez nie leki mogą predysponować do zwiększania się masy ciała i jak temu zapobiegać
  • jakie zapotrzebowanie energetyczne mają dzieci na poszczególnych etapach życia
  • jaką wartość energetyczną mają produkty, które najczęściej jedzą nasze dzieci
  • jak komponować zdrowe talerze dla dzieci
  • jak zachęcać dzieci do jedzenia warzyw i owoców
  • z jakimi zaburzeniami odżywiania mogą mierzyć się dzieci i młodzież
  • jakie inne niż dieta czynniki mają wpływ na zdrowie naszych dzieci

Otrzymacie również inne cenne wiadomości i praktyczne wskazówki.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma w formie elektronicznej (ze względów ekologicznych i oszczędności papieru) materiały szkoleniowe i e-book z przepisami dla dzieci.

Spotkanie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie w czwartek 31.08.2023 r. w godzinach 16.00-19.00.

Koszt warsztatów 50 zł.

Zapisy pod numerem 500 061 246.