TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ JUŻ PO RAZ XII

XII Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej klas II i III

„Bądź przyjacielem przyrody”

26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył się XII  Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”.

Organizatorami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert i p. Anna Kwiatkowska.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn złożonych z uczniów klas II i III

Szkół Podstawowych nr 4 i nr 5 w Ozorkowie oraz Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, Szkoły Podstawowej w Słowiku i Szkoły Podstawowej w Leśmierzu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Anna Prorok – III a                                  Wiktoria Kozłowska  – III c
Matylda Wasiak – II a                              Kornelia Rybińska  – II d.

Zawodników oceniało jury w składzie: Krystyna Ewiak – dyrektor SP nr 4, Barbara Pabin – nauczycielka z SP nr 5, Agnieszka Kulesza – nauczycielka z SP w Parzęczewie, Alicja Nyczaj-Matusiak – nauczycielka z SP w Słowiku, Mariola Cieluch – nauczycielka z SP w Leśmierzu.

Podczas turnieju zawodnicy wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Odpowiadali na pytania przyrodnicze, rozwiązywali zagadki, rebusy, układali puzzle. Rozpoznawali też głosy przyrody. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją celność w rzutach plastikowymi butelkami  czy gazetowymi kulami. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność dopingowała zawodników  i  uczyła się piosenki.  I tym razem wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa. W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji reprezentanci szkół zdobyli:

I miejsce – SP nr 5 z Ozorkowa – 41,5 pkt.
II miejsce ex aequo –  SP nr 4 z Ozorkowa i SP z Parzęczewa – po 39 pkt.
III  miejsce – SP ze Słowika – 37,5 pkt.
IV miejsce – SP z Leśmierza – 37 pkt.

Reprezentacje szkół  otrzymały nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej ufundowane przez Urząd Miasta Ozorków.

Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach ekologicznych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorki:

p. Anna Ewert, p. Anna Kwiatkowska, p. Anetta Tomczak