SZUKAMY PAMIĄTEK Z PRZESZŁOŚCI

Drodzy Czwórkowi Przyjaciele
W tym roku szkolnym pragniemy, inaczej niż zwykle przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. 9 listopada planujemy zorganizować dla naszych uczniów radosny piknik historyczny z udziałem grup rekonstrukcji historycznych i miłośników historii. Jedną z atrakcji będzie wystawa pamiątek rodzinnych pt. „Pamiątki z przeszłości”.
Zwracamy się  z prośbą o wypożyczenie przedmiotów z czasów II Rzeczpospolitej i PRL, które zachowały się jeszcze w Państwa domach i mogą posłużyć jako eksponaty na szkolnej wystawie (np. narzędzia, sprzęt AGD i RTV, makaty, obrazy, książki, medale itp). Wszystkie eksponaty zostaną zabezpieczone, podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia, który je przyniesie, a po wystawie zwrócone właścicielom. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym w terminie 9-13 listopada.
Eksponaty można przynosić do biblioteki szkolnej do 6 listopada.
Z pewnością taki sposób propagowania historii Polski na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.
Liczymy na Waszą pomoc 🙂