ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SP4

5 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Zgodnie z hasłem „zaświeć się na niebiesko”, w szkole dominowały niebieskie kolory w ubraniach i dekoracjach. Uczniowie wraz z wychowawcami oglądali filmy edukacyjne o istocie zaburzeń ze spectrum autyzmu, kolorowali puzzle tworzące niebieskie, tematyczne plakaty oraz dekorowali drzwi klas niebieskimi elementami.

Część uczniów uczestniczyła w niezwykle interesujących warsztatach przeprowadzonych przez terapeutów z Ośrodka Terapeutyczno- Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem NAVICULA- CENTRUM. Nasi goście przybliżyli, czym jest to zaburzenie oraz pokazali, na czym polegają trudności, z jakimi brykają się osoby z autyzmem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego doświadczania problemów z odbieraniem i przetwarzaniem bodźców, które tak bardzo determinują codzienne funkcjonowanie osób z autyzmem.

Naszymi działaniami chcieliśmy rozwijać społeczną świadomość, wyrozumiałość oraz solidarność z osobami z autyzmem.

Bądźmy otwarci-  „niebieskie motyle” są wśród nas.