REGIONALNA HISTORIA NA LEKCJI HISTORII

Mimo, że jesteśmy ozorkowianami, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że  ważne wydarzenia historyczne toczyły się z udziałem mieszkańców naszego miasta i okolic.

Mogliśmy się o tym przekonać na lekcji historii 23 lutego. Patriotyczne lekcje na temat „Powstanie styczniowe w naszym regionie” poprowadziły dla naszych uczniów; nauczycielka historii w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie p. Małgorzata Kozak- Bajor wraz uczennicą II klasy technikum Natalią. Właściwie w rolę nauczycielki wcieliła się Natalia, która przybliżyła naszym uczniom dwoje bohaterów z czasów powstania styczniowego – Wawrzyńca Jeziorskiego oraz Marię Piotrowiczową. Lekcje zostały urozmaicone ciekawymi tekstami dotyczącymi  egzekucji  Wawrzyńca oraz prezentacją obrazów lokalnych malarzy Aleksego Matczaka i Pawła Jaszczaka.

Dziękujemy Prowadzącym za wspaniałą lekcję patriotyzmu.