Próbna ewakuacja szkoły

Dziś w naszej szkole rozległ się sygnał alarmowy (trzy dzwonki) informujący o zagrożeniu pożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły.

• celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia mieli opuścić budynek szkoły i udać się na „zielone” boisko szkolne. Jednak padający deszcz, zmusił nas do spotkania się na sali gimnastycznej.

Mimo zmian ewakuacja przebiegła sprawnie i pokazała, że pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie.