19, lis 2021

Prezent pod choinkę 2019 | Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zgierzu

Nasza szkoła już od lat bierze udział w akcji „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji. W tamtym roku przygotowanych zostało 4490 prezentów, w tym kilka naszych „czwórkowych”
Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Paczki te były źródłem radości i nadziei oraz dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę.

Uczniowie klasy VII d, VII a, III c,  wraz z wychowawcami aktywnie włączyli się do akcji „Prezent pod choinkę”.
Pragniemy, aby w Święta Bożego Narodzenia na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Uczymy się pomagać, chcemy nieść radość i dzielić się tym co mamy z innymi.