Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to wyjątkowy dzień. Zima wreszcie ustępuje miejsca wyczekanej wiośnie. To wydarzenie wymaga odpowiedniej oprawy.
W naszej szkole wiosnę przywitaliśmy bardzo hucznie.

Oto trzy najważniejsze wydarzenia tego szczególnego dnia.

1.  Dzień Samorządności.
Uczniowie wcielili się w role nauczycieli. Lekcje prowadzili profesjonalnie,  oceniali bardzo surowo i .. wszyscy odnieśliśmy wrażenie, że czuli się doskonale w „nauczycielskiej skórze”.

Poniżej przedstawiamy skład nowej Wiosennej Rady Pedagogicznej:

j. polski – Michał Zuchniewicz, Oliwia Stępniak, Konrad Woźniak
j. angielski – Magdalena Błocisz, Błażej Dropiński, Sebastian Wróbel, Adrian Kręcikowski
j. niemiecki – Julia Dośpiał, Karina Kalkowska
matematyka – Martyna Malawko, Zofia Matusiak, Magdalena Błocisz, Błażej Dropiński
przyroda
religia – Dawid Błocisz
w-f – Rafał Chodara, Łukasz Gwarczyk

ZAMIANA RÓL – UCZNIOWIE NAUCZYCIELAMI

2. Konkurs „O królowej nauk i nauczycielce życia”
Ten wiosenny konkurs przygotowały  panie: Justyna Moszczyńska, Agnieszka Włodarczyk i Marzena Olczak.  W jury zasiadły panie: Małgorzata Gawęda, Bogusława Kwaśna, Barbara Błaszczyk. W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI. Drużyny rozwiązywały zadania z zakresu matematyki i historii. Miały też za zadanie odgadnąć hasło przewodnie konkursu, które brzmiało „MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ NAUK, A HISTORIA NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA”. Udało się to drużynie z klasy VIc. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a zwycięzców wyłoniła dopiero ostatnia konkurencja.

W kategorii klas IV:
I miejsce – klasa IVa – drużyna w składzie: Szymon Pięta, Weronika Walis,
II miejsce – klasa IVc – drużyna w składzie – Konrad Warszycki, Beata Amsolik, Weronika Miksa
III miejsce – klasa IVb – drużyna w składzie – Michał Sobolewski, Oliwia Sobolewska, Paulina Olczak

W kategorii klas V:
I miejsce – klasa Vb – drużyna w składzie -Kamil Rogalski,
II miejsce – klasa V – drużyna w składzie –
III miejsce – klasa V – drużyna w składzie –

W kategorii klas VI:
I miejsce – klasa VIc – drużyna w składzie Konrad Dođpial, Oliwia Stepiniak, Adrain Krecikowski
II miejsce – klasa VIa – drużyna w składzie – Karina Kalkowska, Andrzej Czapliński, Dominik Łukoszyk
III miejsce – klasa VIb – drużyna w składzie – Julita Jagodzińska, Krzysztof Kubiak, Patryk Wiśniewski

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy historyczno-matematycznej, a przed zwycięzcami chylimy nisko czoła.

KONKURS „O KRÓLOWEJ NAUK I NAUCZYCIELCE ŻYCIA”

3. Przedstawienie „Wiosna na Olimpie”
Przedstawienie przygotowali  uczniowie klasy Va pod kierunkiem p. Marzeny Olczak. Wcielając się w postacie greckich bogów przedstawili kilka zabawnych historyjek dotyczących życia na Olimpie. Widzów rozśmieszały nietypowe stroje aktorów przygotowane z prześcieradeł lub babcinych obrusów.Ciągłe kłótnie wielkich olimpijskich bogów wywoływały salwy śmiechu. Przedstawienie bardzo się podobało, a młodzi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

PRZEDSTAWIENIE „WIOSNA NA OLIMPIE”