„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”
Gry i zabawy terenowe | Historyjki | Gry szkolne |
Projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs prowadzony jest już od trzech lat, w trosce o zdrowie młodego pokolenia.
W roku szkolny 2012/2013 w projekcie wzięli udział uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Piętą. Drugoklasistom udało się zdobyć IV miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Dzieciaki pokonały 270 szkół z całej Polski.
W roku szkolnym 2013/2014 obecna już klasa III a pod opieką p. Małgorzaty Pięty ponownie podejmuje wyzwanie i staje w szranki z uczniami klas III.
Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że tym razem uda im się stanąć na podium Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”
Więcej o projekcie znajdziecie TUTAJ
Ogólnopolski Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”. organizowany jest pod patronatem Fundacji BOŚ. Adresatami konkursu są nauczyciele nauczania początkowego oraz ich uczniowie.
Konkursowi przyświeca idea zwiększania świadomości i podnoszenia poziomu wiedzy dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz ich rodziców o ścisłym związku między sposobem odżywiania się a stanem zdrowia.
W Polsce wciąż wzrasta liczba dzieci dotkniętych otyłością i innymi chorobami zależącymi od złej diety, dlatego walka z niezdrowymi nawykami żywieniowymi najmłodszych zyskuje na znaczeniu.
Dzięki projektowi już blisko 50 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych całej Polski poznało zasady prawidłowego odżywiania oraz rolę aktywności fizycznej w zachowaniu dobrego stanu zdrowia.
„Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzony jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz czołowych polskich uczelni i instytucji odpowiedzialnych za zdrowie publiczne.Wspomaga zarówno rodziców, jak i jednostki oświatowe w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Konkurs idealnie wpisuje się rytm roku szkolnego.
Przebiega w trzech etapach:
- jesiennym – X – XII, 2013 rok,
- zimowym – I – III, 2014 rok,
- wiosennym – IV – VI 2014 rok.
W trakcie trwania konkursu dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania konkursowych zadań. Tworzą między innymi przepisy do zdrowej książki kucharskiej, zakładają szkolny ogródek ziołowy, organizują przedstawienia dla innych uczniów szkoły.
Dzięki kompleksowej konstrukcji konkurs
- wspomaga wypracowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych
- przyczynia się również do wzbogacenia relacji między środowiskami uczniów, pedagogów i rodziców.
Dla najlepszych zespołów w każdym z etapów przewidziano liczne nagrody (m.in. sprzęt elektroniczny i sportowy). Zwycięzcy Edycji odbiorą je wraz z dyplomami podczas uroczystej Gali.
Główną nagrodą dla wszystkich, którzy zaangażowali się w projekt, pozostaje jednak możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia – na zdrowszy!