Obchody Święta Niepodległości

W czwartek, już po raz kolejny, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wszystkie klasy, które były w szkole o godzinie 11.11 odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
W tym dniu ósme klasy uczestniczyły w rajdzie „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy. Rajd rozpoczął się odśpiewaniem hymnu polskiego na Placu Jana Pawła II w Ozorkowie. Następnie, wraz  z innymi uczestnikami, przeszliśmy ulicami naszego miasta w kierunku zalewu miejskiego, Kowalewic, Wiktorowa i wokół granic rezerwatu przyrody „Dąbrowa Grotnicka” aż do miejscowości Orła. Tam, przy pomniku poświęconym żołnierzom walczącym i poległym podczas II wojny światowej, wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. W sumie pokonaliśmy trasę ponad 10 km.
W piatek poczet sztandarowy SP 4 reprezentował naszą szkołę podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości na Nowym Cmentarzu.