Noc wojskowa klas VI

1 kwietnia 32 uczniów klas 6  spędziło noc w szkole w klimacie II wojny światowej.
Z racji „prima aprilis” nocowanie przebiegało w zabawowej atmosferze. Na początku uczniowie zostali zakwalifikowani do różnych formacji wojskowych, otrzymali pisemny przydział i przepustkę.  Wykonali sztandary oraz pieśń bojową i krok musztrowy. Sprawdzili swoją wiedzę z tematyki II wojny oraz wspólnie śpiewali przy karaoke znane piosenki wojskowe. Po kolacji uczestniczyli w grze terenowej, której finał odbył się odbiciem jeńców na sali gimnastycznej. Manewry wojskowe na sali  gimnastycznej  i maraton filmowy miał uśpić naszych uczniów. Większość  z nich postanowiło jednak „czuwać”  do samego rana…. aby uczestniczyć w porannej musztrze.
Tak oto zamiast dowództwo wymęczyć  żołnierzy –  żołnierze  wymęczyli dowództwo.