IMCI

zrealizowano z udziałem środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
Ministerstwa Edukacji i Nauk

Nasza biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM).

ICIM to 8 stanowisk komputerowych oraz urządzenie wielofunkcyjne. W każdym z komputerów zainstalowano pakiet Microsoft Office oraz programy multimedialne.

Dzięki Internetowi i Multimedialnemu Centrum Informacji cała społeczność szkolna ma  wiele nowych możliwości, konkurencyjnych dla typowej biblioteki, a mianowicie:

• dostęp do bogatych zbiorów archiwalnych, różnego rodzaju publikacji, pozwalających uczniowi na poszerzanie wiedzy,
  • możliwość publikacji własnych osiągnięć, a przez to dzielenie się doświadczeniami i wymianę poglądów;
  • prowadzenie korespondencji i w ten sposób pokonywanie różnorodnych barier i ograniczeń,
  • gromadzenie, selekcjonowanie i aktualizowanie dostarczanych informacji, dokumentowanie różnorodnych działań (nie tylko edukacyjnych) w atrakcyjnej formie

ICIM oferuje dostęp do:

• Internetu
  • pakietu Microsoft Office Professional 2003
  • Encyklopedii PWN
  • Wielkiego Multimedialnego Atlasu Świata
  • Słowników PWN
  • skanera
  • nagrywarki
  • drukarki

ICIM służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. . Dzięki powstaniu ICIM uczniowie i nauczyciele mają zapewnione doskonałe warunki do nauki, pracy samokształceniowej i rozwoju zainteresowań.

Centrum nie ma charakteru kafejki internetowej. W Centrum nie ma możliwości używania gier, w tym internetowych, czatowania, korzystania z forum dyskusyjnego, odbierania i wysyłania listów.
Zadaniem Centrum jest pomoc uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły w:

• zbieraniu i przetwarzaniu informacji,
  •  przygotowywaniu materiałów do zajęć,
  • odrabianiu prac domowych,
  • przygotowywanie elektroniczne prac związanych z konkursami i pracą pozalekcyjną.

W lokalu Centrum mogą się odbywać zajęcia z niewielkimi grupami uczniów pod opieką nauczycieli.

Z ICIM może korzystać każdy zainteresowany. Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM ICIM.
 ICIM czynne jest w godzinach PRACY BIBLIOTEKI.

Korzystanie z usług Centrum jest bezpłatne.
W przypadku drukowania należy uiścić opłatę w wysokości … za stronę.