HANIA  HUMOREK

Hania Humorek zdobędzie serce każdego czytelnika. Nie jest zbytnio grzeczna, ma brata, a  opowiadania o niej są bardziej „szkolne”. Potrafi oszukiwać rodziców udając, że jest chora. Jednocześnie jest dziewczynką ciekawską, pełną pytań i rozważań. Dzięki temu czytelnicy, mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na przykład, że mózg, to po łacinie cerebrum, że do uśmiechnięcia się należy użyć siedemnastu mięśni twarzy.

Książka pełna jest humoru tak charakterystycznego dla „małolatów”. Dowcip, który przypadł czytelnikom do gustu: Jaka jest ulubiona gra szkieletów? Oczywiście gra w kości!

Należy jednak podkreślić, że obok humoru i beztroskich historyjek, książka ociera się o naprawdę ważne problemy. Przygody Hani Humorek doczekały się kilku powieści. Jest powieść o Hani, która zostaje gwiazdą, ratuje świat, przepowiada przyszłość.

Amanda X

Ernst Satt, właściciel fabryki czekoladek, zaprosił Amandę i jej detektywów do swojej wspaniałej posiadłości. W nocy dzieją się tam przedziwne rzeczy: znikają ubrania, a duchy/strachy wyrywają ludzi ze snu. Kiedy na dodatek następnego dnia znika Bella Satt, Amanda ocenia natychmiast, że w tym przypadku konieczne będzie podjęcie wyjątkowych środków.

Amanda X jest nie tylko gospodynią Kamińskich, ale zna się też na jasnowidztwie i wywoływaniu duchów, w czym wspiera ją niezastąpiona Sister X, owca w przeciwsłonecznych okularach. W następnych tomach Amanda i detektywi rozwiązują kolejne niesamowite zagadki w domu fabrykanta czekoladek dzieją się niezwykłe rzeczy, znikają nie tylko ubrania, ale i … ludzie.

Abby Hayes

Seria książek o przygodach i perypetiach małej dziewczynki Abby Hayes

Jesienny festiwal w szkole podstawowej zapowiada się wspaniale. Abby chce tam pójść ze swoimi koleżankami, a nie z rodzicami i młodszym bratem. Jednak aby na to zasłużyć musi udowodnić, że jest wystarczająco dorosła i odpowiedzialna. Abby sprząta więc w domu, opiekuje się bratem i wszystko idzie bardzo dobrze. Ale katastrofa nadciąga…

Abby wydaje przyjęcie. Ale jak tylko udaje się jej rozdać wszystkie zaproszenia, zaczyna się martwić co sobie wszyscy pomyślą. Czy będzie im smakować jedzenie i czy spodobają się im dekoracje? Czy jej pokój wyda im się nudny? Abby postanawia, że to znakomita chwila, żeby nadać jej pokojowi nowy wygląd! Czy zdąży ze wszystkim przed przyjęciem?