VII Międzyszkolny Turniej Ekologiczny

Dzień  22 kwietnia obchodzony jest corocznie jako światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji,  19 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył sięVII Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”.
Organizatorami turnieju były nauczycielki: p.Anna Ewert, p.Anna Kwiatkowska i p.Grażyna Pierzgalska.

Zawodników oceniało jury w składzie: nr 4, p. Jolanta Fijałkowska  –  nauczyciel SP nr 4, p.Barbara Pabin  – nauczyciel z SP nr 5. p. Paulina Kulesza –  nauczyciel z SP w Leśmierzu. Ważnym gościem i obserwatorem turnieju była p. Małgorzata Gawęda – dyrektor SP 4.

W turnieju wzięły udział uczniowie trzech szkół miasta i gminy Ozorków:

• SP w Leśmierzu – drużyna w składzie: Wiktoria Łebedowska, Kamil Słomczyński, Krzysztof Nowakowski, Wiktoria Piotrowska.
  • SP 5 w Ozorkowie: drużyna w składzie:  Adrianna Jurkiewicz, Marta Szczepaniak, Maja Malinowska, Damian Hałas.
  • SP 4 w Ozorkowie: drużyna w składzie: Zuzanna Golema, Julia Długoborska, Kornelia Głowacka, Adrian Walczak.

Turniej obejmował 9 konkurencji. Zawodnicy rozwiązywali krzyżówkę, układali klocki, rozróżniali pory roku i dźwięki przyrody, segregowali śmieci. Musieli wykazać się również dobrą znajomością parków narodowych. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją szybkość w wyścigach rzędów  i celność w rzutach papierowymi kulami.
W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z poszczególnymi konkurencjami publiczność obserwująca te zmagania uczyła się piosenki oraz odpowiadała na pytania dotyczące ekologii.

Walka była bardzo wyrównana, a wynik bardzo dla nas satysfakcjonujący

I miejsce – SP nr 4 ( hurra!! )
II miejsce – SP z Leśmierza
III miejsce – SP nr 5.

Reprezentacje szkół , niezależnie od zajętego miejsca, otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki przyrodnicze ufundowane przez Urząd Miasta Ozorków. Po turnieju wszystkie dzieci biorące udział w zmaganiach ekologicznych   zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku!