Koło matematyczne

Nasze prace

Tak pracujemy

Zajęcia koła matematycznego przeznaczone są one dla uczniów klas V, VI, którzy chcą poszerzyć wiadomości z zakresu programu nauczania matematyki lub po prostu lubią ten przedmiot.

Niniejsze zajęcia stwarzają możliwość rozwoju zainteresowań matematycznych, zdolności, wyobraźni i myślenia.

Głównym celem zajęć koła matematycznego jest:

• utrwalenie wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki,
  • stosowanie przyswojonej wiedzy w praktyce,
  • poznawanie różnych zastosowań matematyki w życiu codziennym,
  • rozwiązywanie problemów w sposób twórczy,
  • rozwijanie osobistych zainteresowań i dociekliwości poznawczej,trenowanie umiejętności rozwiązywania testów i sprawdzianów kompetencji (gospodarowanie czasem, strategia wyboru poprawnej odpowiedzi, zapis rozwiązania zadania).

W czasie zajęć nauczyciel stara się kształtować w uczniach:

• umiejętność pracy w zespole i wzajemnej pomocy,
  • poczucie wspólnej odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy,
  • umiejętność argumentacji i obrony swojego stanowiska,
  •  wytrwałość w dążeniu do osiągania sukcesu,
  • wyobraźnię i intuicję matematyczną

Na zajęciach uczniowie:

• rozwiązują zagadki matematyczne, logiczne i rysunkowe (np. sudoku, tamgram, obrazek logiczny)
  •  indywidualnie i zespołowo rozwiązują zadania z wykorzystaniem pomocy opracowanych przez nauczyciela,
  • rozwiązują zadania interesujące, stwierdzające nowe problemy, podające wiadomości w nowoczesnym ujęciu,

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 14:45 – 15:30 w sali 201 prowadzone są przez p. Agnieszkę Włodarczyk