KLASA III C Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

5 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy III c uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez Grono Nauczycielskie i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Łęczycy.

Zaprezentowano kilkanaście utworów wykonywanych na różnych instrumentach, w zespole, duecie, indywidualnie i z towarzyszeniem fortepianu. Uczniowie klasy III c poznały ogólną budowę i sposób wydobywania dźwięków na flecie poprzecznym, klarnecie, tubie, trąbce, gitarze, skrzypcach, perkusji, akordeonie i fortepianie. Na zakończenie zaproszono dzieci do wspólnego muzykowania z Gronem Nauczycielskim.

Po koncercie pan kierownik Maciej Matczak oprowadził naszą klasę po szkole, mogliśmy obserwować indywidualne lekcje. Wiele radości dała nam wizyta w pracowni perkusji. Graliśmy na wszystkich dostępnych instrumentach perkusyjnych. Każdy mógł spróbować swoich sił. Przed opuszczeniem szkoły muzycznej czekały na nas słodycze.

To była bardzo udana wycieczka.