Ia i Ic na wycieczcie w Biskupinie

W czwartek 14 czerwca uczniowie klasy I b i I c wraz z paniami: A. Tomczak, A. Wymysłowską i A. Ewert pojechali na jednodniową wycieczkę do Biskupina.
Biskupin to wieś na Pojezierzu Gnieźnieńskim, znana dzięki odsłonięciu na półwyspie Jeziora Biskupińskiego śladów zachowanego w torfie obronnego osiedla kultury łużyckiej. Uczniowie zwiedzili  starą osadę, a potem pojechali do Rogowa, gdzie mieści się największy w Polsce  park dinozaurów – Zaurolandia. Tam  przeszli blisko dwukilometrową trasę turystyczną, na której znajdują się modele dinozaurów wykonane z żywicy poliestrowej, w rzeczywistej wielkości.
Potem dzieciaki bawiły się na ogromnym placu zabaw, szkoda tylko, że z powodu deszczu nie mogły skorzystać z  parku linowego.
Wycieczka, mimo kapryśnej aury była bardzo ciekawa, a dinozaury to rewelacja!  Zobaczcie sami: