CHRISTMAS COMPETITION

Znalezione obrazy dla zapytania święta po angielsku
Christmas Knowledge Competition”
– pod takim hasłem 20 grudnia w naszej szkole odbył się konkursu wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych krajów anglojęzycznych.

Wzięli w nim udział uczniowie klas VI -VIII. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy, zmagali się z pytaniami dotyczącymi tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, ale także musieli wykazać się wiedzą o świętach w literaturze i filmie. Pojawiły się pytania na temat „Opowieści wigilijnej”, Harrego Pottera czy Kevina z filmu „Home Alone”.
Uczestnicy musieli również wykazać się wiedzą na temat świąt w dalekiej Australii, wiedzieć ile reniferów jest w zaprzęgu św. Mikołaja oraz znać najsłynniejsze kolędy i piosenki świąteczne.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Jadwiga Golec (klasa VIII a),
II miejsce – Michał Olczak (klasa VIII a),
III miejsce – Kacper Golema(klasa VIa)

Jednocześnie odbył się konkurs „Kartka Świąteczna W Języku Angielskim”

Kartka musiała zawierać życzenia lub wierszyk świąteczny w języku angielskim.
Za wykonanie, oraz życzenia wyróżniono kartki Mai Dropińskiej kl. VIII a, Martyny Banasiak kl V b i Anety Błaszczyk kl Vd.

Zwycięzcom gratulujemy.