Category Archives: 1. Aktualności

GÓRA MONET

GÓRA MONET

Szkolne Koło Wolontariatu rozstrzygnęło konkurs na najcięższą górę monet zbieraną przez poszczególne klasy w ramach konkursu „Góra monet” 

Konkurencja była niezwykle wyrównana, a ciężar zebranych monet imponujący:

I miejsce
– klasa IIa

II miejsce – klasa VIIId
III miejsce – klasa IVb

Wszystkim klasom, które brały udział w tym konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w pomoc innym

DZIEŃ OTWARTY W SP4 W OZORKOWIE

DZIEŃ OTWARTY W SP4 W OZORKOWIE

10 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Dla naszych gości – przedszkolaków i ich rodziców przygotowaliśmy tego dnia mnóstwo atrakcji.
Odbył się wielki Międzyprzedszkolny Turniej o Puchar 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Ozorkowie.
W turnieju brały udział sześcioosobowe drużyny ze wszystkich ozorkowskich przedszkoli. Nie zabrakło fantastycznej widowni – rodziców, którzy głośno kibicowali swoim pociechom.
Rywalizacja była zacięta, zwycięzcy otrzymali honorowy puchar, a wszyscy mali sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. 
Po turnieju przyszli pierwszoklasiści i ich Rodzice mieli okazję rozejrzeć się po naszej szkole, zajrzeć do klas, wziąć udział w przygotowanych dla nich zabawach i ćwiczeniach. 
Dziękujemy Gościom za tak liczne przybycie, przedszkolom za udział w turnieju i niezmiennie zapraszamy do naszej szkoły 🙂 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

W mistrzostwach udział brały: VII a, VIII a, VIII c, VIII d.

I miejsce – VII a
II miejsce – VIII a
III miejsce – VIII d
IV miejsce – VIII c

Skład drużyny zwycięskiej:

   Lena Olszewska
   Kinga Mróz
   Hanna Majtczak
   Snishana Halisna
   Natalia Klauze

      Brawo Dziewczyny!!!

CZWÓRKI AKCJA- PO 100 LATACH LICYTACJA

CZWÓRKI AKCJA- PO 100 LATACH LICYTACJA

Zapraszamy do zabawy z SP4 OZORKÓW na FACEBOOK-u

Z okazji przyszłych setnych urodzin naszej szkoły organizujemy na FACEBOOK-u wielką akcję licytacji przeróżnych przedmiotów i usług. 
Zbieramy środki na kąciki rekreacji dla naszych uczniów. Szukajcie nas na:

https://www.facebook.com/groups/595059192095665 lub pod hasłem CZWÓRKI AKCJA-PO 100 LATACH LICYTACJA

Zapraszamy do wspólnej zabawy – można wylicytować rewelacyjne rzeczy 🙂 od smalcu po masaż relaksacyjny 🙂.
Czekamy na Was 🙂 🙂 

SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „WILCZYM TROPEM”

SZKOLNY BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „WILCZYM TROPEM”

Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele SP4 w Ozorkowie wzięli udział w Biegu „Tropem wilczym”.
Tym razem bieg odbył się w lasku miejskim. 
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w  Ozorkowie p. Ryszarda Kałużnego.

Dlaczego właśnie 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ?

Wtedy, w 1951r. zamordowano strzałem w tył głowy 7 działaczy organizacji antykomunistycznej „Wolność i Niezawisłość”.

Dlaczego żołnierze podziemia niepodległościowego nazywani byli „Wyklętymi”?

Władze komunistyczne wymazały ich z grona polskich bohaterów narodowych. Jednak przez wielu Polaków nazywani są Żołnierzami Niezłomnymi, ponieważ nie ulegli komunistycznemu reżimowi. Nie złamali przysięgi złożonej WOLNEJ POLSCE.

Dlaczego bieg nosi tytuł „Wilczym Tropem”?

Nazwa nawiązuje do sposobu działalności Żołnierzy Wyklętych. Ukrywali się w lasach, dzielili się na małe oddziały, atakowali znienacka, pozostawiali po sobie nieliczne tropy.

Dlaczego długość biegu wynosi 1963 metry?

W 1963r. zamordowany został ostatni Żołnierz Niezłomny – Józef Franczak , ps. „Lalek”