Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „DziałaMYpozytywnie”, którego organizatorem jest Fundacja Mozaika Edukacyjna.
Projekt poświęcony jest szeroko rozumianym sytuacjom trudnym i ryzykownym, które zdarzają się młodym ludziom. W jego ramach uczniowie będą zastanawiać się jak radzić sobie z przemocą fizyczną, słowną, psychiczną, z którą można zetknąć się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. W kolejnych krokach tworzone będą: sylwetki typowego nastolatka, lista trudnych i ryzykownych sytuacji, bajki terapeutyczne, krótkie filmiki/spoty mające na celu ukazanie efektów działań cyberprzemocy. Projekt realizowany jest w klasie 7b oraz 8b, a jego koordynatorami są Pani Dagmara Nawrocka i Pani Żaneta Chmielecka. Oto portret współczesnego nastolatka widziany oczami naszych uczniów wykonany metodą „czuję-myślę-działam”.
Author Archives: admin
UWAGA KONKURS
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA …
SP4 ZNOWU POMAGA
ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Dzięki klasie V c w tym roku również dołączyliśmy do X już edycji ogólnopolskiego , charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj” 2024.
Celem akcji jest wsparcie funduszu z którego są wypłacane stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Pomoc słabszym, uboższym, potrzebującym wykształca empatię, uczy zaangażowania w działania charytatywne i społeczne.
Na parterze znajdziecie pięknie ozdobioną puszkę do której możecie wrzucać monety od 1 grosza do 5 zł.
Pamiętajcie, że nie zbieramy starych i zagranicznych monet.
Można też zasilać naszą WIRTUALNA PUSZKĘ, której adres znajdziecie TUTAJ
BĄDŹMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI
Światowy Dzień Życzliwości został zapoczątkowany w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, a dziś obchodzony jest w ponad 180 krajach, w tym w Polsce od 2006 r.
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty w stosunku do najbliższych nam osób. Zwykłe miłe słowa mogą odmienić czyjś dzień. Życzliwość nie wymaga specjalnej pory ani wymuszonych rytuałów.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z podwójną siłą.
Światowy Dzień Życzliwości obchodziliśmy 21 listopada. Tego dnia w szkole nie było odpytywania, klasówek i niezapowiedzianych kartkówek. W ramach na pierwszym piętrze zawisły plakaty dotyczące bycia życzliwym, które przygotowali uczniowie naszej szkoły.
Przy gabinecie pedagoga znajdowało się stoisko, gdzie uczniowie mogli podziękować komuś, życzyć czegoś dobrego albo napisać komuś miłą wiadomość i wrzucić ją do skrzynki życzliwości. Każdy, kto samodzielnie wykonał „uśmiechniętą buźkę” otrzymał słodką niespodziankę.
Każdy uczeń i pracownik szkoły wylosował dla siebie sentencję, która zawierała miłe słowo, komplement lub pochwałę!Dużą atrakcją była też mini-fotobudka, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe, uśmiechnięte zdjęcie.
Wielkim powodzeniem cieszyła się tablica „Życzliwe słowa dla nauczycieli”, która zapełniła się pięknymi sentencjami pisanymi przez naszych podopiecznych. Słowa „Jesteście wspaniali”, „Dobrze, że jesteście”, „Dziękujemy za Waszą cierpliwość” dadzą nam nauczycielom energię na kolejne miesiące pracy. Dziękujemy !!
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy, pełen życzliwości dzień sprawił że na Waszych buziach zagościły tylko uśmiechy, a z ust wypływały same miłe i życzliwe słowa.
Bądźmy dla siebie życzliwi i lubmy się, nie tylko od święta, ale każdego dnia !
To wystarczy, aby nasz szkolny świat było o niebo lepszy.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
Dziś, 20 listopada, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W tym roku obchodzimy 35. rocznicę podpisania Konwencji o prawach dziecka. Została ona przyjęta w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i dzisiaj zapewnia realizację, ochronę i poszanowanie praw dziecka.
Celebrując ten dzień Samorząd Uczniowski podczas krótkiego apelu przypomniał naszej społeczności uczniowskiej, że każdemu dziecku, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa – prawa dziecka.
Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.
Dziecka prawa poważna sprawa
Dziecka prawa to nie zabawa
Mogę się śmiać
Może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie.
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.
Mam prawo śnić
Mam prawo być inny
Mogę być słabszy lecz nie czuć się winny.
Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.
MOŻE ZOSTANĘ ŻOŁNIERZEM …
Klasy siódme oraz ósme naszej szkoły w dniu 19.11 uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu „Zawód Żołnierz”, którego celem jest popularyzowanie wizerunku Sił Zbrojnych oraz jednostek organizacyjnych Resortu Obrony Narodowej, jako atrakcyjnego i innowacyjnego miejsca do podjęcia pracy i służby oraz rozwoju kariery zawodowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się – dlaczego warto wybrać ścieżkę kariery w #WojskoPolskie, jakie mają możliwości oraz dlaczego warto wybrać klasy #OPW lub klasę CYBERMIL w Liceum Ogólnokształcącym
KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
13 listopada 2024 roku odbył się finał IV edycji powiatowego konkursu pt.:,,Bezpieczeństwo i znajomość prawa – to dla każdego ważna sprawa”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Przyjaciele Jedynki” we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Ozorkowie, Patronat nad konkursem objęli Starosta Zgierski pani Iwona Dąbek i Burmistrz Miasta Ozorków pan Jacek Socha. Tegoroczny konkurs przebiegał wieloetapowo,
W konkursie wzięło udział 7 szkół.
Nasza szkoła zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.
Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Michalak Amelia Gieraga Oliwier Zawalich
Opiekun: Michał Michalak
Zwycięzcy wykazali się znajomością zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz wiedzą z zakresu prawa, ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik otrzymał gadżety przekazane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu oraz Urząd Miasta Ozorkowa oraz słodkości.
SPACERKIEM PRZECIW UZALEŻNIENIOM
W dniu 27.09.2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Nordic Walking pt. “Marsz z kijkami na orientacje z wykonywaniem zadań sprawnościowych “.
Organizatorem marszu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i osób Niepełnosprawnych umysłów “Przyjaciele jedynki”, współorganizatorem Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie. Głównym celem marszu było: uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z uzależnieniami, – każdy zespół miał za zadanie wykonać plakat pt. “Postaw na marzenia, a nie uzależnienia“
W marszu uczestniczyło 5 szkół. Każda z drużyn na starcie otrzymała opis trasy z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Uczestnicy musieli odnaleźć w wyznaczonej trasie wszystkie punkty kontrolne, uzyskać potwierdzenie pobytu, wykonać zadania sprawnościowe i zręcznościowe i przybyć na metę. Trasa przebiegła na terenie miasta Ozorkowa. Na mecie zespoły miały za zadanie rozwiązać quiz dotyczący uzależnień. Ponadto na mecie czekało wiele atrakcji sportowych, min. przeciąganie liny, mecz koszykówki oraz piłki nożnej. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz ciepłych posiłków.
Nasza drużyna zajęła III miejsce! ![]()
![]()
Wygraliśmy dla szkoły piłkę do piłki nożnej oraz zestaw do gry w bule.
Uczniowie otrzymali również dyplom oraz słodkie nagrody.
Skład drużyny: Ada Błachowicz IVa Nina Pawlak IVa Maja Tomaszewska IVa Leon Bęckowski IVc Miłosz Choinkowski IVc Antoni Kaźmierczak IVc
Opiekun drużyny: p. Michał Michalak



