„Rosną we mnie marzenia” 12 grudnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie zostały wręczone nagrody laureatom XXVI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K.K. Baczyńskiego. Wyróżnienie w kategorii 9- 11 lat zdobyła uczennica klasy 5a- Michalina Malanowska. Cieszymy się , że twórczość Michasi została zauważona, ponieważ konkurencja była ogromna. W konkursie brało udział ponad stu dwudziestu młodych poetów. Wiersze laureatów zostały wydane w tomiku pt. „Rosną we mnie marzenia”. Gratulujemy Michasi sukcesu, wrażliwości oraz szacunku dla słowa.
Author Archives: admin
WiGiLiA W KASiE 2B
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY POLECA SIĘ NA ŚWIĘTA
PODZIĘKOWANIA DLA WYJĄTKOWEGO MIKOŁAJA !!
WYJAZDOWA LEKCJA CHEMII I FIZYKI
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ ROZMAITOŚCI
MIKOŁAJKI ZA GROSIK :)
W mikołajki zorganizowaliśmy fantastyczną zabawę połączoną ze zbiórką pieniędzy na naszą akcję „Ile waży św. Mikołaj?”. Już za parę grosików zdobiliśmy wszystkim chętnym twarz albo ręce.
Największą atrakcją były piękne malunki twarzy wykonywane przez panią Magdę Czekalską, która bez wytchnienia, przez kilka godzin zdobiła buźki uczniów SP4. Nie zabrakło także pomocnych rąk naszych mam: pani Ani Grabarczyk i pani Małgosi Klimczak, które i malowały i czuwały, aby wszyscy byli zadowoleni.
W akcji wspierały nas także nasze starsze koleżanki z klas ósmych: Nina, Marzenka, Magda i Nikola, które tatuażami i malowanymi ozdobami wywoływały uśmiech dzieciaków.
Zebraliśmy ponad 660 zł, a ile znalazło się w naszej czerwonej puszce, przekonamy się po świętach!
Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do napełniania naszej czerwonej puszki!!!
uczniowie klasy Vc z wychowawcą
CZEKAMY NA MIKOŁAJA !!!
OBIADY GRUDZIEŃ
Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ – 75 zł 🙂
Przelewy będą przyjmowane tylko na konto bankowe szkoły do dnia 10.12.2024
Konto bankowe szkoły: 31878600010000165820010003
PROSIMY O DOKONYWANIE WPŁAT ZA OBIADY
TYLKO I WYŁĄCZNIE W DANYM MIESIĄCU ROZLICZENIOWYM
PROSIMY O DOKONANIE ODLICZEŃ ZA WYCIECZKI I ZIELONE SZKOŁY
Z TROSKI O NASZĄ PLANETĘ
„DziałajMY dla PLaneTY” – Tydzień Edukacji Globalnej
Klasy siódme przystąpiły do akcji „ Globalne współzależności w naszej szkole” ogłoszonej przez Polską Akcję Humanitarną w „Tygodniu Edukacji Globalnej” . TEG to międzynarodowa kampania, która wspiera zaangażowanie obywatelskie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczne hasło „DziałajMy dla PlaneTY” skupia się na dwóch kluczowych wartościach: ludziach i naszej planecie.
Celem obchodów jest zrozumienie współczesnych wyzwań oraz pobudzenie do nadziei i działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata. Czyste, zdrowe i zrównoważone środowisko jest niezbędne, by każdy mógł w pełni korzystać ze swoich praw. Bazując na materiałach opracowanych przez organizatorów uczniowie podczas zajęć chemii odkrywali powiązania ze światem i ich konsekwencje. Tematy dyskusji o globalnych współzależnościach to nadmierna konsumpcja, problem elektrośmieci, produkcja żywości, ubrań i elektroniki, wirtualna woda czy zmiany klimatyczne. Uczestnicy zajęć przygotowali ścienną gazetkę tematyczną zachęcającą do rozmów i aktywności.
Pamiętajmy o współodpowiedzialności za otaczający Nas świat!



