Author Archives: admin

MŁODZI POECI…

MŁODZI POECI…

„Rosną we mnie marzenia” 12 grudnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie zostały wręczone nagrody laureatom XXVI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K.K. Baczyńskiego. Wyróżnienie w kategorii 9- 11 lat zdobyła uczennica klasy 5a- Michalina Malanowska. Cieszymy się , że twórczość Michasi została zauważona, ponieważ konkurencja była ogromna. W konkursie brało udział ponad stu dwudziestu młodych poetów. Wiersze laureatów zostały wydane w tomiku pt. „Rosną we mnie marzenia”. Gratulujemy Michasi sukcesu, wrażliwości oraz szacunku dla słowa.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY POLECA SIĘ NA ŚWIĘTA

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY POLECA SIĘ NA ŚWIĘTA

Między innymi takie cudeńka będziecie mogli zakupić podczas piątkowego kiermaszu bożonarodzeniowego organizowanego przez klasę Vc i Przyjaciół w ramach akcji 'Ile waży Święty Mikołaj?”. Zachęcamy wszystkich – tych małych i tych zdecydowanie większych do udziału w tej fantastycznej zabawie. 

MIKOŁAJKI ZA GROSIK :)

MIKOŁAJKI ZA GROSIK :)

          W mikołajki zorganizowaliśmy fantastyczną zabawę połączoną  ze zbiórką pieniędzy na naszą akcję „Ile waży św. Mikołaj?”. Już za parę grosików zdobiliśmy wszystkim chętnym twarz albo ręce.
Największą atrakcją były piękne malunki twarzy wykonywane przez panią Magdę Czekalską, która bez wytchnienia, przez kilka godzin zdobiła buźki uczniów SP4. Nie zabrakło także pomocnych rąk naszych mam: pani Ani Grabarczyk i pani Małgosi Klimczak, które i malowały i czuwały, aby wszyscy byli zadowoleni.
W akcji wspierały nas także nasze starsze koleżanki z klas ósmych: Nina, Marzenka, Magda i Nikola, które tatuażami i malowanymi ozdobami wywoływały uśmiech dzieciaków.
Zebraliśmy ponad 660 zł, a ile znalazło się w naszej czerwonej puszce, przekonamy się po świętach!

Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do napełniania naszej czerwonej puszki!!!
                                                                                                                         
                                                                                                                               uczniowie klasy Vc z wychowawcą

OBIADY GRUDZIEŃ

OBIADY GRUDZIEŃ

Opłata za obiady za miesiąc  GRUDZIEŃ  – 75 zł 🙂 

Przelewy będą przyjmowane tylko na konto bankowe szkoły do dnia 10.12.2024
Konto bankowe szkoły: 31878600010000165820010003

PROSIMY O DOKONYWANIE WPŁAT ZA OBIADY
TYLKO I WYŁĄCZNIE W DANYM MIESIĄCU ROZLICZENIOWYM 

PROSIMY O DOKONANIE ODLICZEŃ ZA WYCIECZKI I ZIELONE SZKOŁY

Z TROSKI O NASZĄ PLANETĘ

Z TROSKI O NASZĄ PLANETĘ

„DziałajMY dla PLaneTY”  –  Tydzień Edukacji Globalnej

Klasy siódme przystąpiły do akcji „ Globalne współzależności w naszej szkole”  ogłoszonej przez Polską Akcję Humanitarną w „Tygodniu Edukacji Globalnej” . TEG to międzynarodowa kampania, która wspiera zaangażowanie obywatelskie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczne hasło „DziałajMy dla PlaneTY” skupia się na dwóch kluczowych wartościach: ludziach i naszej planecie.

 Celem obchodów jest zrozumienie współczesnych wyzwań oraz pobudzenie do nadziei i działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata. Czyste, zdrowe i zrównoważone środowisko jest niezbędne, by każdy mógł w pełni korzystać ze swoich praw. Bazując na materiałach opracowanych przez organizatorów uczniowie podczas zajęć chemii odkrywali  powiązania ze światem i ich konsekwencje. Tematy dyskusji o  globalnych  współzależnościach  to nadmierna konsumpcja, problem elektrośmieci, produkcja żywości, ubrań i elektroniki, wirtualna woda czy  zmiany klimatyczne. Uczestnicy zajęć przygotowali ścienną gazetkę tematyczną zachęcającą do rozmów i aktywności.

Pamiętajmy o współodpowiedzialności za otaczający Nas świat!