Author Archives: admin

AKCJA ZNICZ 2012

AKCJA ZNICZ 2012

Uczniowie z koła PCK od 10 października będą sprzedawać znicze.
Dochód z akcji przeznaczamy na paczki świateczne dla dzieci z domu dziecka w Dąbrówce

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ

100 lat Hufca ZHP Ozorków

100 lat Hufca ZHP Ozorków

W ramach obchodów 100 lecia ZHP Ozorków odbył się koncert piosenki harcerskiej. W koncercie wzięli udział uczniowie naszej szkoły

  • gromada zuchowa „Trzydziestonoga” – pod kierunkiem p. Małgorzaty Pięty
  • zespół „Indicato” pod kierunkiem p. Moniki Kryszkiewicz

W zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE obejrzycie relację telewizji Łódź z tego wydarzenia, a w niej wywiad z uczennicami naszej szkoły 🙂

Koncert „Z piosenką harcerską przez stulecia”

Koncert „Z piosenką harcerską przez stulecia”

Rok 2012 to rok szczególny dla Hufca ZHP Ozorków im. Bohaterów Września 1939 roku. Związek świętuje swoją setną rocznicę działalności na terenie naszego miasta.
Z tej okazji 29 września zorganizowano uroczystości związane z tą rocznicą.
Częścią obchodów był koncert „Z piosenką harcerską przez stulecia”.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli w nim udział

  1. Zuchy z gromady „Trzydziestonoga” przygotowane przez druhnę instruktor Małgorzatę Piętę wykonały piosenkę .
  2. Dzieci z zespołu „INDICATO” pod kierunkiem p. Moniki Kryszkiewicz zaprezentowały utwór

Nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie. Maluchy z gromady zuchowej udzieliły nawet wywiadu dla telewizji regionalnej, która przygotowała relację z tej imprezy.

 

 

[flashvideo file=https://sp4ozorkow.pl/wp-content/uploads/2012/10/Mój-film1.flv /]

[flashvideo file=https://sp4ozorkow.pl/wp-content/uploads/2012/10/Mój-film2.flv /]

 

Nowy projekt

Nowy projekt

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła realizować będzie nowy projekt Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych Gminy Miasta Ozorków”.
Projekt jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I – III oraz dostosowanie metod i form pracy z uczniami, do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych i ich możliwości psychofizycznych.
Szczegółowe informacje w MENU/NASZE PROJEKTY I AKCJE

.

.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z zajęć i dowiedzieć się jacy nauczyciele realizują poszczególne zajęcia w ramach projektu

Nauczyciele realizujący projekt


Zajęcia w ramach projektu

[W roku szkolnym 2012/2013 realizujemy projekt „ Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych Gminy Miasto Ozorków”.
 

Projekt jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Główne cele projektu to:

  •  wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I – III
  • dostosowanie metod i form pracy z uczniami, do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych i ich możliwości psychofizycznych.

Czas trwania projektu: 01.09.2012r.  –  30.06.2013r.

 

W naszej szkole będą realizowane zajęcia w ośmiu obszarach:

  1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji 4 grupy po 6 uczniów, których opiekunami będą: p. A. Tomczak, E. Mierkiewicz, M. Targalska, G. Pierzgalska
  2. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych 3 grupy po 5 uczniów, których opiekunami będą: p. M. Pięta, A. Tomczak, E. Mierkiewicz
  3. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy Pomocą objętych będzie 45 uczniów ( 11 grup), pod kierunkiem p. A. Kacprzak
  4. Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej 1 grupa 7-mio osobowa, pod opieką p. B. Błaszczyk 
  5. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy 3 grupy po 10 uczniów, których opiekunami będą: p. O. Szołtun, J. Grzybowski, M. Szabela
  6. Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne- muzykoterapia, dla dzieci niepełnosprawnych 2 grupy po 5 uczniów, pod opieką: p. M. Kryszkiewicz, K. Czajkowskiej
  7. Zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci szczególnie uzdolnionych – zajęcia matematyczno – przyrodnicze 1 grupa 6 – cio osobowa, pod opieką p. A. Ewert
  8. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych – zajęcia językowe języka angielskiego 2 grupy po 7-8 uczniów, których opiekunami będą: p. O. Gawęda, M. Pachnowska

 

 

 

Rajd II c

Rajd II c

29 września 2012 r. Instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego Hufca w Ozorkowie zorganizowali  IX Rajd „Szlakiem wrześniowych bohaterów”. W rajdzie udział wzięli uczniowie ozorkowskich szkół oraz sympatycy harcerstwa.
Klasa – II c pod opieką p.A. Ewert i p. A. Wymysłowskiej przeszła trasę ok. 7 km  (Ozorków Gimnazjum – Kowalewice – ulica Wiejska – Gimnazjum).
Wszystkie grupy otrzymały koperty z zadaniami przybliżającymi historię harcerstwa w Ozorkowie.  Przed Pomnikiem  ku czci pomordowanych Polaków w Kowalewicach dzieci zapaliły znicz.  Na metę dotarły  na czas.  Tam czekał ciepły posiłek i nagrody, które zostały wręczone przedstawicielom grup podczas uroczystego apelu. Uczniowie klasy II c bawili się świetnie i zgodnie stwierdzili, że za rok również wezmą udział w harcerskim rajdzie. A więc do zobaczenia na starcie!

 

II c na rajdzie „Szlakiem wrześniowych bohaterów”

II c na rajdzie „Szlakiem wrześniowych bohaterów”

29 września 2012 r.uczniowie klasy II c wraz z wychowawczyniami p. Anną Ewert i p. Anną Wymysłowską wybrali się na rajd zorganizowany przez  Instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego Hufca w Ozorkowie.
Dzieciaki z  klasy II c pokonały trasę ok. 7 km  (Ozorków Gimnazjum – Kowalewice – ulica Wiejska – Gimnazjum).
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE

no images were found

Wyniki wyborów do SU

Wyniki wyborów do SU

Oto wyniki
wyborów do Samorządu Uczniowskiego

I miejsce – Karolina Walczak
II miejsce – Julia Olejniczak
III miejsce – Katarzyna Rubacha
IV miejsce – Karolina Owczarek

Gratulujemy wyników i życzymy udanej współpracy w ramach prac Samorządu Uczniowskiego

Koło PCK zbiera pieniądze

Koło PCK zbiera pieniądze

Dn. 30.09.2012 r.  koło PCK z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce pieniędzy organizowanej przez Ozorkowski Oddział PCK.
Uczennice klasy V c – członkinie szkolnego PCK pod opieką p. Anny Kacprzak i Beaty Witczak kwestowały na ulicach naszego miasta. Udało nam się zebrać aż 358 zł.
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE

no images were found

PCK zbiórka pieniędzy.

PCK zbiórka pieniędzy.

Dn. 30.09.2012 r.  koło PCK z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce pieniędzy organizowanej przez Ozorkowski Oddział PCK.
Niedzielne przedpołudnie uczennice pod opieką p. Anny Kacprzak i Beaty Witczak (ja) spędziły zbierając pieniądze do czerwonych puszek PCK.  Większość mieszkańców naszego miasta bardzo chętnie wspierało tę szczytną akcję.
W akcji wzięły udział: Zosia Matusiak, Martyna Malawko, Ola Czerwińska, Justyna Kacprzak, Klaudia Błaszczyk i Julka Pędzicka (wszystkie z klasy V c).

Dziewczyny świetnie sobie poradziły.
Dzięki ich zaangażowaniu i energii udało się zebrać do trzech puszek aż 358 zł.
Pieniądze przeznaczone zostaną na zorganizowanie Wigilii dla najbiedniejszych mieszkańców Ozorkowa,
a także na przygotowanie prezentów dla ozorkowskich dzieci.