Author Archives: admin

Regulamin konkursu „Ozdoby choinkowe”

Regulamin konkursu „Ozdoby choinkowe”

KONKURS PLASTYCZNY DLA KL. I – III „CHOINKOWE OZDOBY”

Cele:

  • rozwijanie zainteresowań plastycznych
  • tworzenie różnych przestrzennych kompozycji
  • wykorzystanie w pracach plastycznych różnorodnych materiałów odpadowych
  • odczuwanie radości z tworzenia dzieła plastycznego

Adresaci

  • uczniowe klas I – III Sp 4 w Ozorkowie

Termin:

  • prace należy składać u organizatora p. Grażyny Pierzgalskiej do dn. 5 grudnia 2012 r.

Konkurs polega na wykonaniu ozdoby choinowej w formie płaskiej lub przestrzennej, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.

Ozdoby zostaną zawieszone na choince szkolnej, a uczniowie najciekawszych prac otrzymają nagrody

Do udziału w konkursie zaprasza organizator:

p. Grażyna Pierzgalska

„Wszyscy jesteśmy mikołajami” 2012/2013

„Wszyscy jesteśmy mikołajami” 2012/2013

W tym roku do akcji charytatywnej „Wszyscy jesteśmy mikołajami” włączyli się wychowawcy i uczniowie:

  • klasy II a
  • klasy II c
  • klasy IV a
  • klasy IV b
  • klasy VI b
  • klasy VI c

Udało się zebrać aż 90 pluszaków. P. Sylwia Stuchała przekazałą je na ręce p.Tomasza Łomowskiego – wolontariusza Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.
2 grudnia maskotki trafią do małych podopiecznych szpitala na ul. Spornej. Mamy nadzieję, że przyniosą im dużo radości i wywołają uśmiecha na twarzy.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję serdecznie

dziękujemy.


Wszyscy jesteśmy mikołajami

Wszyscy jesteśmy mikołajami

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie”

 

„Wszyscy jesteśmy mikołajami” to akcja charytatywna, której celem jest wzbudzenie radości i uśmiechu na twarzach dzieci ze szpitala przy ul. Spornej w Łodzi

Akcja odbędzie się 2 grudnia w auli przy szpitalu gdzie dzieciaki przeniosą się do „Krainy św.Mikołaja”. Obejrzą występ Macieja Pola – jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce i w Europie.
Dzieci otrzymają różne prezenty – słodycze, artykuły piśmiennicze, maskotki.

Szkoły, które przyłączą się do akcji mają za zadanie zebrać jak największą liczbę maskotek i przekazać je Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

 

 

„Wszyscy jesteśmy mikołajami” w roku szkolnym 2012/2013

_____________________________________________________________________

„Wszyscy jesteśmy mikołajami” w roku szkolnym 2013/2014

Herbatka z królową

Herbatka z królową

Five o’clock  with the Queen czyli ‘herbatka z królową’ zorganizowana przez nauczycielki języka angielskiego p. Sylwię Stuchałę i p. Olgę Gawędę spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.
Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele interesujących informacji i ciekawostek związanych z brytyjską rodziną królewską. Rozwiązywali zagadki i quizy, zaznajomili się z elementami etykiety dworskiej.  Ponadto pisali w języku angielskim pocztówki do królowej z życzeniami świątecznymi, tworzyli własne herby oraz korony.
Na zakończenie spotkania był oczywiście tea time, czyli podwieczorek z królową 🙂