Author Archives: admin

Klasowy turniej sportowy

Klasowy turniej sportowy

  1. Przeprowadzenie klasowego turnieju sportowego zaplanowałam na zajęciach kultury fizycznej. Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach zimowych. Jednak ze względu na brak śniegu i lodu nie jest możliwe korzystanie z uroków prawdziwej zimy. Postanowiłam zatem zorganizować im ZIMOWĄ OLIMPIADĘ w murach szkoły.
  2. Podzieliłam klasę na 4 grupy – dwie grupy 4 osobowe i dwie grupy 5 osobowe
  3. Grupowi losowali dla swoich drużyn przyrządy sportowe symbolizujące poszczególne zimowe,dyscypliny sportowe (deskorolka-saneczkarstwo, obręcz-toczenie śniegowych kul, kijki,-narciarstwo i kij hokejowy- hokej na lodzie)
  4. Następnie każda z drużyn miała za zadanie wymyślić konkurencję sportową z zastosowaniem danego przyrządy
  5. Na zajęciach kultury fizycznej rozegrał się turniej „sportów zimowych”
  6. Ze względów lokalowych zajęcia odbywają się na korytarzu szkolnym. Z tego też względu turniej odbył się w dwóch turach. 
  7. Najpierw walczyły ze sobą po dwie drużyny, Później zwycięzcy walczyli o I i II miejsce, a przegrani o III i IV.ROZEGRANE ZOSTAŁY NASTĘPUJĄCE KONKURENCJE ZAPROPONOWANE PRZEZ UCZNIÓW
    • wyścigi zaprzęgów saneczkowych- czyli zaprzęgi na deskorolce( jeden uczeń ciągnie, drugi jedzie, przy słupku zmiana)
    • toczenie śniegowych kul- czyli toczenie obręczy w obie strony
    • biegi narciarskie- czyli posuwiste poruszanie się do przodu(szuranie nogami) podpierając się kijkami
    • hokej- czyli prowadzenie slalomem piłeczki za pomocą kija do hokeja halowego
  8. II tura przewidywała takie same konkurencje
  9. Rozegrana musiała być dogrywka (jednakowa liczba punktów obu drużyn) W dogrywce rozegrano konkurencje : 
  • ślizg saneczkowy- czyli przeciąganie po ławeczce
  • rzut śnieżkami do celu- czyli rzut woreczkiem do obręczy

  Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów.


 

Najlepsze reklamy zdrowych słodyczy

Najlepsze reklamy zdrowych słodyczy
W ramach konkursy „Zdrowo jem, więcej wiem” rozstrzygnęliśmy w klasie konkurs na najlepszą reklamę zdrowych słodyczy. Teraz wiemy co możemy jeść , aby było zdrowo i smacznie.
Zrobionymi własnoręcznie słodyczami częstowaliśmy nauczycieli i innych uczniów. Bardzo im smakowały!
Ty też spróbuj !! Poniżej zamieszczamy przepisy na zdrowe słodycze.
Powodzenia i smacznego!!
 CIASTO MARCHEWKOWE
Składniki:
2 szklanki startej marchewki
4 jajka
2 szklanki mąki
1,5 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3/4 kostki masła
Cukier waniliowy
1 łyżeczka cynamonu
2 łyżeczki sody
 
Sposób wykonania:
Masło rozpuścić i ostudzić. Jajka ubić na pianę z cukrem i cukrem waniliowym. Do ubitej masy dodać mąkę, proszek do pieczenia , sodę i cynamon. Wyrobić ciasto mikserem . Następnie dodać marchewkę i roztopiony tłuszcz. Wszystko wymieszać łyżką. Przełożyć  do wysmarowanej formy. Piec ok. 1 godz. W temperaturze 180” C.
 
 
 
BATONY Z ZIARNAMI
Składniki:
½ szklanki migdałów
½ szklanki rodzynek
½ szklanki pestek dyni
½ szklanki płatków kukurydzianych
½ szklanki płatków owsianych
½ szklanki ziaren sezamu
½ szklanki wiórków kokosowych
½ łyżeczka cynamonu
 
Sposób wykonania:
Uprażyć na patelni kolejno : posiekane migdały, pestki dyni, wiórki. Przesypać do miski, dodać płatki i rodzynki. Całość wymieszać. Następnie podgrzać miód z cynamonem, wlać do miski. Dobrze wymieszać. Przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia, wygładzić. Wstawić do lodówki na ok. 6 godzin. Wyjąć i pokroić w batony.


 

Mat-Mistrz 2013

Mat-Mistrz 2013

OTO WYNIKI KONKURSU

 

W KATEGORII KLAS IV 

I miejsce – Kinga Łuczak  IV b
II miejsce – Adrian Król  IV a
III miejsce – Adam Plewa  IV a

 

W KATEGORII KLAS V

I miejsce –  Kacper Kmieciak. kl. V a
II miejsce – 
Weronika Miksa kl. V c

III miejsceMikołaj Draczyński kl. V c

 

W KATEGORII KLAS VI

I miejsceMaciej Koziński kl. VI
II miejsce – Kacper Kurzawski kl. VI
III miejsce Kamil Rogalski kl. VI

 

 

 

CZWARTOKLASIŚCI

no images were found

PIĄTOKLASIŚCI

SZÓSTOKLASIŚCI

 

Klasa I c w teatrze

Klasa I c w teatrze

Uczniowie klasy I c oglądali w teatrze przedstawienie „Wilk i zając – noc w muzeum” wystawione przez aktorów teatru „Uciecha” z Krakowa. Dzieciom podobało się przedstawienie.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, którzy odpowiadali na pytania widzów. Jedno z nich zadała Justyna. Zapytała jak długo trwała praca nad tym przedstawieniem. Inna uczennica – Małgosia została zaproszona na scenę i sprawdzała działanie mikrofonów,
z których korzystają aktorzy podczas spektaklu. Wizyta w teatrze była naprawdę przyjemna.

wychowawca p. Jolanta Fijałkowska

FERIE 2013 !!!!

FERIE 2013 !!!!
Hej,
na sanki koleżanki,
w nocy śnieżek spadł!
nartyA więc z góry
na saneczkach,
aż zaświszcze
w uszach wiatr!
Ach, z tej górki
na pazurki
miło się na sankach mknie!
Tylko potem trzeba
znowu
pod tę górę ciągnąć je!
 
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom szkoły życzymy, udanych, wesołych i bezpiecznych ferii zimowych.
Do zobaczenia 25 lutego :):)