Zaadoptuj rzekę

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły kierowani przez p. Jacka Kędzierskiego wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę. Opiekunami byli: p. Jacek Kędzierski, p. Marta Repeć, p. Anna Kacprzak i p. Beata Witczak
Program ten zachęca Polaków do opieki nad rzekami i pomaga odkrywać dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i społeczne polskich rzek.
Program trwa już od 2005 r. i dzięki zaangażowaniu ponad 80 000 osób ponad 900 fragmentów rzek, potoków, jezior, stawów znalazło swoich społecznych opiekunów.
W tym roku dzieciaki z SP4 postanowiły „zaadoptować” ozorkowską rzekę Bzurę. W ramach programu odbyło się sprzątanie brzegów rzeki. Zebraliśmy kilkanaście worów śmieci – NIESTETY !!!.
Bardzo przykro nam stwierdzić, że wciąż nie szanujemy otaczającej nasz przyrody, niszczymy i zaśmiecamy naszą rzekę.

Mamy nadzieję, że taka akcja uświadomi wszystkim mieszkańcom Ozorkowa,
że tylko od nas samych zależy czy będziemy żyli w czystym i zdrowym środowisku.

więcje o programie na  – www.zaadoptujrzeke.pl

Realizacja programu Zaadoptuj rzekę rozpoczęła się w 2005 r.