„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

Gry i zabawy terenowe

Historyjki
owocowo – warzywne

Gry szkolne

Projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Konkurs prowadzony jest już od trzech lat, w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

W roku szkolny 2012/2013 w projekcie wzięli udział uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Piętą.  Drugoklasistom udało się zdobyć IV miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Dzieciaki pokonały 270 szkół z całej Polski.
W roku szkolnym 2013/2014 obecna już klasa III a pod opieką p. Małgorzaty Pięty ponownie podejmuje wyzwanie i staje w szranki z uczniami klas III.
Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że tym razem uda im się stanąć na podium Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”

Więcej o projekcie znajdziecie TUTAJ

Ogólnopolski Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”. organizowany jest pod patronatem Fundacji BOŚ.  Adresatami konkursu są nauczyciele nauczania początkowego oraz ich uczniowie.

Konkursowi przyświeca idea zwiększania świadomości i podnoszenia poziomu wiedzy dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz ich rodziców o ścisłym związku między sposobem odżywiania się a stanem zdrowia.

W Polsce wciąż wzrasta liczba dzieci dotkniętych otyłością i innymi chorobami zależącymi od złej diety, dlatego walka z niezdrowymi nawykami żywieniowymi najmłodszych zyskuje na znaczeniu.
Dzięki projektowi już blisko 50 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych całej Polski poznało zasady prawidłowego odżywiania oraz rolę aktywności fizycznej w zachowaniu dobrego stanu zdrowia.

„Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzony jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz czołowych polskich uczelni i instytucji odpowiedzialnych za zdrowie publiczne.Wspomaga zarówno rodziców, jak i jednostki oświatowe w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Konkurs idealnie wpisuje się rytm roku szkolnego.

Przebiega w trzech etapach:

• jesiennym –  X – XII,  2013 rok,
  • zimowym – I – III, 2014 rok,
  • wiosennym – IV – VI 2014 rok.

W trakcie trwania konkursu dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych, a zdobytą wiedzę wykorzystują do wykonania konkursowych zadań. Tworzą między innymi przepisy do zdrowej książki kucharskiej, zakładają szkolny ogródek ziołowy, organizują przedstawienia dla innych uczniów szkoły.

Dzięki kompleksowej konstrukcji konkurs

1. wspomaga wypracowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych
  2. przyczynia się również do wzbogacenia relacji między środowiskami uczniów, pedagogów i rodziców.

Dla najlepszych zespołów w każdym z etapów przewidziano liczne nagrody (m.in. sprzęt elektroniczny i sportowy). Zwycięzcy Edycji odbiorą je wraz z dyplomami podczas uroczystej Gali.
Główną nagrodą dla wszystkich, którzy zaangażowali się w projekt, pozostaje jednak możliwość zmiany dotychczasowego stylu życia – na zdrowszy!