SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii zatytułowanej „Inka –  Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”Myślą przewodnią było życie Inki- Danuty Siedzikównej, sanitariuszki „ Żołnierzy Niezłomnych”. Została ona przygotowana przez uczniów i nauczycieli  Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie i tam tamże się odbyła.                                                                                                                                               Składały się na nią trzy działania: konkurs plastyczny, konkurs literacki i gra terenowa a skierowane były do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej gminy. Oczywiście do całości przedsięwzięcia naszych uczniów przygotowywał nasz szkolny znawca historii-  p. Marzena Olczak.

Niezmiernie miło nam było, gdyż okazało się, że odnieśliśmy duże sukcesy jako szkoła.

W konkursie plastycznym zajęliśmy:                                     W konkursie literackim zajęliśmy:

I miejsce – Małgorzata Wymysłowska IV a                              II miejsce – Małgorzata Kociemba Vc

II miejsce – Aleksandra Zółtowska IV a                                    III miejsce – Oliwia Bartczak IV a

III miejsce – Weronika Komorowska IV c

Dwie drużyny naszej szkoły uczestniczyły także w przygotowanej grze terenowej. Młodzi uczniowie, w trakcie kolejnych etapów gry aktywnie poznawali życie młodej sanitariuszki. Wykonywali przy tym różne zadania, np.: musieli ułożyć treść przysięgi żołnierza AK,  opatrzyć rannych, ale również byli poddawani próbom umiejętności znalezienia się w trudnych sytuacjach, takich jakich bywała i Inka. Wszyscy bardzo się starali i stanęli na wysokości zadania w stu procentach. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem fantastycznego przygotowania imprezy. Przede wszystkim, nietuzinkowego sposobu przybliżenia patriotyzmu, determinacji i wierności przysiędze młodej Polki- bohaterki Danuty Siedzikówny.

Skład naszych drużyn:

Klasa V c:                                            Klasa VI:

Małgorzata Kociemba                    Aneta Amsolik VI a

Wiktoria Michalska                          Maja Dropińska VI a