II a w „Leśnym zakątku”

– zajęcia w przyszkolnym ogródku dydaktycznym

W poniedziałek – 5 października pani A. Ewert zorganizowała nam zajęcia w szkolnym ogródku dydaktycznym „Zielona scena”. Ponieważ w ostatnim tygodniu wiele mówiliśmy o jesieni i jesiennych drzewach, głównym celem zajęć było rozpoznawanie w naturalnym środowisku drzew po ich  liściach.

Spacerując po szkolnym lesie obserwowaliśmy też warstwową budowę lasu. Podczas pracy z lupą w „Laboratorium pod chmurką” z zainteresowaniem obserwowaliśmy budowę liścia i rozmawialiśmy na temat jego funkcji. Rysowanie faktury różnych liści za pomocą kredek świecowych i kredy sprawiło nam też wiele frajdy.

Zajęcia pod chmurką były ciekawe i przyniosły nam wiele korzyści. Kontakt z żywą przyrodą nie zastąpi przecież nawet najlepiej wyposażona pracownia przyrodnicza, a własnoręczne badania i obserwacje pozwalają czerpać radość z obcowania z nią.