22 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W tym dniu – 22 kwietnia – nastąpiła inauguracja Quizu ekologicznego „S.O.S. dla Ziemi” przygotowanego przez grupę uczennic klas 7a i 7d w ramach realizacji projektu zgłoszonego do konkursu „Projektanci edukacji” wydawnictwa Nowa Era.
Dziewczyny spisały się na medal!  Przygotowana gra sprawiła wiele emocji, przyczyniła się do dyskusji na tematy ekologiczne, dała możliwość zweryfikowania wiedzy uczniów i zdobycia nowej. Gra wspiera rozwój umiejętności społecznych, uczy współpracy w grupie, preferuje zasady zdrowej rywalizacji. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone okolicznościowymi naklejkami.
Zwieńczeniem quizu była „Deklaracja ekologiczna uczestników” . Uczniowie  złożyli podpisy, że podejmują wyzwanie – będą postępować zgodnie z  zasadami  ekologii byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się pięknem naszej Planety.

Przyłącz się do Nas , zacznij już dziś od prostych działań: np.:

• ogranicz nieprzemyślane zakupy – zmniejszy to ilości śmieci;
  • używaj wielorazowych toreb na zakupy;
  • segreguj odpady;
  • wyłączaj światło – oszczędzaj energię!
  • oszczędzaj gaz!
  • wybieraj produkty w szklanych i papierowych opakowaniach;
  • ogranicz spożycie mięsa;
  • zainwestuj w wielorazową butelkę z filtrem;
  • naprawiaj zepsute sprzęty, ubrania czy narzędzia;
  • wybieraj ubrania z drugiej ręki;
  • wybieraj komunikację miejską albo rower zamiast samochodu;
  • zakręcaj kran w czasie mycia zębów – oszczędzaj wodę!

Małe rzeczy będą miały ogromne znaczenie jeżeli zaangażuje się duża liczba osób. Do dzieła!
Niech Światowy Dzień Ziemi trwa cały rok!!!