Daily Archives: 09/05/2024

TURNIEJ EKOLOGICZNY W SP4

23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie po raz piętnasty odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem  przyrody”.

Organizatorkami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert i p. Anna Kwiatkowska.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny złożone z uczniów klas II i III Szkół Podstawowych nr 4 i nr 2 w Ozorkowie oraz Szkoły Podstawowej w Chociszewie i  Szkoły Podstawowej w Modlnej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III.
Zawodników oceniało jury złożone z Nauczycieli z przybyłych szkół oraz Dyrekcji naszej szkoły.

Podczas turnieju zawodnicy wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Odpowiadali na pytania przyrodnicze, rozwiązywali zagadki, krzyżówki i układali puzzle. Rozpoznawali też głosy zwierząt. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją celność w rzutach gazetowymi kulami. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność dopingowała zawodników, odpowiadała na pytania  i  uczyła się piosenki.  I tym razem wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa. W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji reprezentanci szkół zdobyli:

I miejsce – SP nr 4 z Ozorkowa – 34  pkt.
II miejsce – SP z Chociszewa  –  33 pkt.
III  miejsce – SP z Modlnej – 32,5 pkt.
IV miejsce – SP nr 2 z Ozorkowa – 31 pkt.

Wszyscy uczestnicy turnieju  otrzymali  nagrody, tym  książkowe o tematyce przyrodniczej,  ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach ekologicznych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy!

Organizatorki :

p. Anna Ewert