Daily Archives: 08/03/2022

DZIEŃ KOBIET W SP4

Kubek dla niej Kubek dla kobiety Jestem kobietą a Ty jaką masz super moc ? - 330 ml - biały - Arena.pl

8 marca – ulubiony dzień każdej z nas – Dzień Kobiet

W naszej szkole dziś każda dziewczynka, dziewczyna i kobieta obdarowana została drobnym upominkiem 🙂
W imieniu wszystkich chłopców z SP4 słodkie upominki i „miłe słówko” swoim koleżankom i paniom nauczycielkom rozdawali Kacper, Gabryś i Adam.
Dziewczyny wyglądały na zachwycone czytając o sobie, że „są piękne, mądre, wyjątkowe i słodkie jak cukierek” 🙂
Oby więcej takich dni i to bez okazji … 🙂

Drogie Panie – wszystkiego co najpiękniejsze z okazji DNIA KOBIET

W klasie III c odbył się ponadto koncert fortepianowy Maksymiliana Chmieleckiego zatytułowany  „Kobietom i kobietkom”. Koleżanki i panie wychowawczynie były zachwycone.

WILCZYM TROPEM KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Ponieważ Żyli Prawem Wilka - PolishGeno
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i osiągnął zasięg ogólnopolski.

W tym roku szkolnym do X już edycji biegu „Tropem Wilczym” przyłączyła się również nasza szkoła. W tematykę tego święta wprowadzili społeczność szkolną uczniowie: Wiktoria Ścibiorska i Jakub Krajewski
Bieg zorganizowany był na dystansie 1963 m, a trasa prowadziła wokół Zalewu Miejskiego.
W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, a na zwycięzców czekały  medale oraz nagrody rzeczowe.

.

JĘZYK POLSKI BEZ DŁUGOPISU

Mimo braku śniegu za oknem, klasa 4a i 4b przeniosły się w świat Śnieżnej Krainy.
Przy użyciu klocków lego przedstawialiśmy sceny zawarte w powieści. Dzieci wykorzystały również swój talent plastyczny, co widać na poniższych zdjęciach. Na języku polskim nie zawsze trzeba pisać, by sprawdzić wiedzę uczniów! Ich kreatywność jest nieoceniona!

p. Żaneta Chmielecka