Daily Archives: 04/04/2012
Konkurs „Savoir vivre KL. VI”.
Savoir vivre kl.VI
W środę 4 kwietnia 2012r. odbył się w naszej szkole konkurs „Savoir vivre dla klas VI”. Konkurs został przygotowany przez p. Agatę Pietrasik, p. Małgorzatę Woźniak i p. Krystynę Ewiak.
W konkursowym jury zasiadła p. Małgorzata Gawęda, p. Bogusława Kwaśna, p. Anna Kwiatkowska, p. Barbara Błaszczyk.
Rywalizacja toczyła się między drużynami:
- klasy VIa w składzie:
- klasy VIb w składzie:
- klasy VIc w składzie:
Drużyny rywalizowały o miano klasy o najlepszych manierach w szkole, a także o nagrodę pieniężną w wysokości 100zł.
Publiczność dopingowała swoje drużyny i również brała udział w konkursie.
Wybrane osoby prezentowały fraszki o dobrym wychowaniu, opowiadały o wcześniej wykonanych plakatach, a także odpowiadały na pytania dotyczące dobrych manier.
Konkurencja była bardzo wyrównana, o czym świadczy bardzo nietypowy wynik całego konkursu.
I miejsce zajęła klasa VIc, a drugie miejsce ex aequo klasy VIb i VIa.
Pani dyrektor Małgorzata Gawęda zauważyła, że drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu savoir vivre, a różnica punktów była minimalna. Pierwsza drużyna zdobyła 65, a pozostałe drużyny 64 punkty. Pogratulowała również widowni, która zachowywała się zgodnie z zasadami dobrego wychowania.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że zasady savoir vivre będą towarzyszyły wszystkim naszym uczniom każdego dnia.
Święto Patrona Szkoły
Dzień 4 kwietnia w naszej szkole jest wyjątkowy.
Tego dnia obchodzimy uroczyście Święto Szkoły i jej Patrona – Tadeusza Kościuszki.
Jak co roku tego dnia przy tablicy upamiętniającej reaktywację imienia szkoły pojawił się bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w apelu. Przygotowali go dla nas uczniowie klasy Vb i Va pod kierunkiem p. Marzeny Olczak, p. Renaty Golec i p. Krystyny Ewiak.
Zaprezentowane przez uczniów krótkie przedstawienie zawierało wiele ciekawych informacji dotyczących życia i działalności naszego Patrona. Młodzi aktorzy przypomnieli, jak wielkim patriotą i wybitnym przywódcą był Tadeusz Kościuszko. Uświadomili nam również, że nasz Patron był zdolnym uczniem, chętnie rozwijającym swoje pasje i zainteresowania.
Aktorzy zwrócili się również do uczniów zachęcając ich do wytężonej pracy, nauki języków obcych, zdobywania wiedzy i zaangażowania w życie szkoły. Taką bowiem postawą uczniowie mogą udowodnić swoją miłość do ojczyzny i nazywać się dumnie uczniami szkoły im. Wielkiego Polaka Tadeusza Kościuszki
Więcej informacji o Tadeuszu Kościuszko znajdziecie w zakładce SZKOŁA/PATRON


