30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczynająca miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości wystawiono przedstawienie „Witaj, majowa jutrzenko”.  Treść nawiązywała do  historycznych wydarzeń z 1971 roku widzianych oczyma szlacheckich dzieci.

W przygotowania zaangażowani byli zarówno młodsi,jak i starsi uczniowie klas IIIc, VI a, Va, VI a i VIc. Piękną  dekorację ,która przedstawiała  dwór szlachecki, wykonały  p.Danuta Kuleczko i p. Aldona Szadkowska.

Uroczystość przygotowały: p.Katarzyna Czajkowska, Jolanta Fijałkowska, Joanna Krajewska i Agata Pietrasik. Jak zwykle, nieoceniona była pomoc techniczna  p.Jana Sikory.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu przedstawienia p.Monice Dropińskiej i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury p. Ewie Kruszyńskiej za wypożyczenie strojów.