28 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył się X  Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”.

Organizatorami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert i p. Anna Kwiatkowska. W turnieju wzięły udział 4 drużyny złożone z uczniów klas II i III Szkół Podstawowych nr 4 i nr 5 w Ozorkowie oraz Szkoły Podstawowej w Parzęczewie i Szkoły Podstawowej w Słowiku.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Zuzanna  Matusiak – III c, Wojtek Kubiak – III a, Ola Żółtowska – II a, Diana Chudzik  – II b.

Turniej obejmował 10 konkurencji. Podczas nich zawodnicy odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki, układali klocki, pokazywali położenie parków narodowych, segregowali śmieci oraz rozpoznawali odgłosy przyrody. Wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją celność w grze w kręgle plastikowymi butelkami. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność dopingowała zawodników . Po konkurencjach wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie „Eko-Kapturek „ przygotowane przez uczestników koła ekologicznego pod kierunkiem p. Anny Ewert i p.Anny Kwiatkowskiej.

I miejsce – SP nr 4 z Ozorkowa –   52,5 pkt.
II  miejsce – SP z Parzęczewa –  50 pkt.
III miejsce – SP ze Słowika – 48 pkt.
IV miejsce – SP nr 5 z Ozorkowa – 47 pkt.

Reprezentacje szkół , niezależnie od zajętego miejsca, otrzymały piękne książki przyrodnicze ufundowane przez Urząd Miasta Ozorków. Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach ekologicznych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorki : p. Anna Ewert, p. Anna Kwiatkowska