Aby uatrakcyjnić uczniom naszej szkoły pierwszy dzień wiosny zorganizowano na pierwszych trzech godzinach tzw. dzień samorządności. Uczniowie mogli wcielić się w rolę nauczycieli i przekonać się, że jest to ciekawe, choć dość trudne doświadczenie. Nie zawsze zaplanowanie zajęć idzie w parze z ich całkowitą realizacją. Następnie wszyscy uczniowie klas IV – VI udali się na konkurs matematyczno-historyczny „O królowej nauk i nauczycielce życia”.
Była to już trzecia edycja tego konkursu, w której trzyosobowe delegacje klasowe walczyły o tytuł mistrza w każdej kategorii wiekowej. Zadania były rozmaite: krzyżówki, praca z tekstem źródłowym, puzzle, anagramy i praca z mapą. Po każdej konkurencji ocenionej przez jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Gawęda, pani Bogusława Kwaśna i pan Jarosław Fajfer, uczniowie mieli możliwość odsłonić jedną z liter hasła i podjąć próbę jego odgadnięcia. Zwycięzcą w odgadywaniu okazała się drużyna klasy VI b. Przerwy między konkurencjami umilili nam goście ze Stacji Nowa Gdynia, którzy specjalnie przybyli do naszej szkoły. Pani Anna i pani Marta przygotowały pokaz zumby. Wszyscy kibice włączyli się do wspólnej zabawy. Przekonaliśmy się, że można się świetnie bawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii. Bardzo dziękujemy Stacji Nowa Gdynia za ten pokaz. Podczas, gdy kibice świetnie się bawili, delegacje każdej z klas walczyły o wygraną. Warto było, bowiem zwycięskie drużyny otrzymały 50 zł na wydatki klasowe. A oto jak przedstawiał się końcowy wynik:

Klasy czwarte:

Miejsce 1 – klasa IV A
Miejsce 2 – klasa IV C

Miejsce 3 – klasa IV B

Klasy piąte:

Miejsce 1 – klasa V C
Miejsce 2 – klasa V A

Miejsce 3 – klasa V B

Klasy szóste:

Miejsce 1 – klasa VI A
Miejsce 2 – klasa VI B

Miejsce 3 – klasa VI C

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólna zabawę.

Konkurs przygotowały panie: Marzena Olczak, Justyna Moszczyńska i Agnieszka Włodarczyk