Dnia 18 listopada uczniowie klasy IV a, IV b oraz V c pod opieką pani Justyny Moszczyńskiej, Renaty Golec i Agnieszki Włodarczyk udali się na wycieczkę do Centrum Manufaktura w Łodzi. Tam czekał na nas pierwszy gwóźdź programu, tj. Arena Laser Games. Jest to centrum oferujące grę w elektroniczny paintbaal. Podzieleni na drużyny mierzyliśmy się ze sobą w pojedynkach, który odbywał się w ciemnych labiryntach, wzbogaconych dodatkowo rozmaitymi zaskakującymi niespodziankami, efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Wymagało to od nas sporego refleksu, inteligencji i przemyślanej strategii. Strzały były rzecz jasna bezpieczne, bowiem mierzyliśmy do „wroga” wiązkami lasera. Nie bolało, ale z pola bitwy wychodziliśmy ze sporą ujmą na honorze. Bo zawsze mogło być lepiej. Bawiliśmy się świetnie. Na potwierdzenie tego faktu zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drugą atrakcją dnia była wizyta w kinie na filmie pt „Pinokio”. Obejrzeliśmy wersję współczesną, która utwierdziła nas w przekonaniu, że żaden najlepiej wyreżyserowany film nie jest w stanie zastąpić chwil spędzonych nad książką. Różnice tej lektury omówimy z paniami od języka polskiego.

Dzień uważamy za udany. Mimo braku zajęć dydaktycznych w szkole uważamy, ze każdy z nas wiele się nauczył, np. tego, by lepiej pilnować swoich osobistych rzeczy (szalików, czapek i innych ważnych rzeczy).