WYCIECZKA KLASY I A DO FABRYKI BOMBEK W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Dnia 24 października uczniowie klasy I a wraz z p. A. Ewert oraz innymi klasami  młodszymi i ich wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zwiedzali maleńką fabrykę produkującą ozdoby świąteczne.
Pani przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadzała nas w tajniki produkcji kolorowych bombek.  Fabrykę można zwiedzać cały rok, a wycieczka obejmuje cztery główne działy produkcji.  W dziale „dmuchalnia” zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. W „Srebrzalni” zobaczyliśmy jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka.  Bombki mają tam też swoistą szkołę przetrwania – kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło. Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały, ale to nie był koniec ich podróży. Następnie trafiały do lakierni, gdzie nabierały  różnorakich kolorów.
Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek.Tam panie dekoratorki nadawały bombkom wyjątkowy i unikalny wygląd, a ozdabiając je barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzyły z nich prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec wizyty spotkała nas upragniona frajda. Każdy z uczniów mógł wybrać dwie bombki i własnoręcznie je ozdobić. Wszyscy nanosiliśmy na szkło specjalny klej tworząc swoje wzorki, po czym obsypywaliśmy  je rożnymi kolorami brokatu.  Każda z nich otrzymała również śliczny napis z imieniem jej właściciela.
No i już na samym końcu wycieczki mieliśmy możliwość obejrzenia i zakupienia gotowych już produktów w zakładowym sklepiku.